Oskuste Päev 9.03.2018

Ootame 7.-9. klasside õpilasi Oskuste Päeva töötubadesse!

7.-9. klasside õpilased koos õpetajatega on kutsutud 9. märtsil 2018 Kuressaare Ametikooli Oskuste Päeva töötubadesse. Oskuste Päeva eesmärgiks on tutvustada karjääriõppe raames ameteid, mida ametikoolis saab kutsekeskhariduse tasemel omandada.

9mar18 oskuste päev A3 plakat-01

Oskuste Päeva töötoad korraldatakse 9. märtsil kell 12.30-15.00. Iga õpilane saab osaleda ühes alljärgnevatest töötubadest:

• kokk
  • väikelaevaehitaja
  • ehitaja
  • tarkvaraarendaja
  • juuksur
  • kujundaja
  • autotehnik
  • turismi ja- restoraniteenindaja

Oskuste Päev korraldatakse üleriigilise Oskuste Aasta raames. Oskuste Päeva aitavad korraldada Saaremaa Rajaleidja keskus ja Saaremaa Ettevõtjate Liit.

Iga õpilane saab osaleda ühes töötoas. Kui kool on oma osalemise registreerinud, võtavad kooliga ühendust Rajaleidja keskuse karjäärinõustajad, kes aitavad õpilastel sobiva töötoa välja valida. Iga töötoa raames korraldatakse ka koostöös Saaremaa Ettevõtjate Liiduga vastava ameti teemaline miniloeng.

Sel ajal, kui õpilased saavad osaleda oma töötubades, on õpetajatel võimalus osaleda eraldi töötoas (teema täpsustub).

Oskuste Päeva korraldamist toetab Euroopa Sotsiaalfond programmi PRÕM raames. Programmi vahenditest tellitakse ka bussid maakoolide õpilaste Oskuste Päevale toomiseks.

Kokku ootame Oskuste Päevale 200 õpilast. Juhul kui soovijaid on rohkem, saame õppetöökodade mahutavusest tulenevalt vastu võtta varem registreerunud.

Pildimäng

Kõik Oskuste Päeval osalevad õpilased ja õpetajad saavad osa võtta pildimängust, mille auhinnaks on kaameratelefon väärtusega 400 eurot. Auhinna loosimiseks tuleb teha Oskuste Päeval foto ja seda jagada Facebookis või Instagramis siltidega #ametis #oskame.

Oskuste Päevale järgneb töövarjupäev, kus õpilased, keda eriala tõsiselt huvitama hakkab, saavad sellega Saaremaa Ettevõtjate Liidu liikmesettevõttes tutvuda.

OA jalus 100px