Töökohapõhine õpe Kuressaare Ametikoolis

Õpipoisi- ehk töökohapõhine õpe on kutseõppe tasemeõppe vorm, kus ettevõttes või asutuses toimuva õppe osakaal on tavapärasest oluliselt suurem ja moodustab vähemalt 2/3 õppe mahust. Õpipoisiõpe toimub ametikooli, õpilase ja tööandja koostöös.

Õpe toimub kutseõppe õppekava alusel. Õpilane täidab töökohas ettevõttepoolseid tööülesandeid, mis aitavad tal saavutada õppekavas kirjeldatud õpiväljundeid. Lisaks toimub õppetöö ametikoolis.

Loe õpipoisiõppe kohta rohkem haridus- ja teadusministeeriumi veebilehelt

töökohapõhineÕpeBännerUus-01

Erialad

NB! Õppimine eeldab töötamist või tööle asumist erialasel tööl, kus õppijal peab olema tööleping.

Abikelner (6k)

Vaata abikelneri töökohapõhise õppe videot 2016. aastast!

Abikelneri erialal õpitakse restoraniteeninduse ja toitlustuse aluseid, külmade ja kuumade jookide serveerimist ning suhtlemispsühholoogiat ja klienditeenindust. Õppekava sisaldab kohustuslikku toiduhügieeni koolitust.  Huvi korral võta kooliga ühendust allolevatel kontatktidel!

Koostööpartnerid: KuKuu, Johan Spa HotelGOSPA, Arensburg Boutique Hotel & Spa, Grand Rose SPA Hotel, Saaremaa Spa Hotels.

Vaata õppekava

 

Hooldustöötaja 3. tase (10k)

Logo variant valgel taustal Õpi ja Tööta koos meistritegaHooldustöötaja erialal õpitakse eakate hooldamist koduhoolduses, üldhooldekodudes ja hooldustöötajana haiglates. Õppekava

Spaateenindaja (1,5a)

Spaateenindaja eriala õpitakse spaa- ja ilumaailmas töötamiseks vajaminevaid oskusi: maniküür, pediküür, näo- ja kehahoolitsused, massaaž, spaahoolitsused ja spaapakettide koostamine. Õppima asumise eelduseks on põhihariduse olemasolu ja vanus vähemalt 18 a. Õppekava

Abikokk (1a)

Abikoka erialal õpitakse toiduvalmistamise põhitõdesid ja hügieeninõuete täitmist, restoraniteeninduse aluseid ning köögiseadmete ja toiduainete kasutamist. Õppekava sisaldab kohustuslikku toiduhügieeni koolitust. Õpperühm on komplekteerimisel. Huvi korral võta kooliga ühendust allolevatel kontatktidel! Õppekava

Väikelaevaehitaja (10k)

Väikelaevaehitaja erialal õpitakse puust, metallist või plastikust paatide, jahtide ja kaatrite ehitamist ning lisavarustuse ja sisseseade paigaldamist. Õppima asumise eelduseks on põhihariduse olemasolu. Õpperühm on komplekteerimisel. Huvi korral võta kooliga ühendust allolevatel kontatktidel! Õppekava

Toetused õppijale

Töökohapõhises õppes õppijale laienevad samad toetused, mis statsionaarses õppes õppijatele:

  • Põhitoetus on ühe õppekuu kohta õpilasele antav rahaline toetus hariduse omandamisega kaasnevate kulutuste katmiseks (2017. aastal 60 eurot). Põhitoetust määratakse vastavalt koolis kehtestatud korrale õppekavadel, mille pikkus on üle 6 kuu alates 7. õppekuust.
  • Eritoetust saavad taotleda kõik, kellel ilmnevad õpingute jätkamist takistavad asjaolud (näiteks raske majanduslik olukord).
  • Sõidukulude hüvitamist saavad taotleda õpilased marsruudil kodu - õppeasutus - kodu tingimusel, et õpilase rahvastikuregistri järgne elukoht ei ole kooliga samas asulas.

Kuidas õppima tulla? 

Õppima asumiseks saab esitada sisseastumisavalduse ametikooli linna õppehoones tööpäeviti kell 8-17.

Sisseastumisdokumendid:

  • Haridust tõendav dokument
  • Foto (saab teha kohapeal)
  • Tervisetõend (abikelneri ja abikoka erialal)

Ettevõttele

Õpipoisiõpe annab ettevõttele võimaluse oma töötajate koolitamiseks põhitöö kõrvalt. Samuti on see lisakanaliks oma ettevõttesse uute töökäte leidmisel, kes oma erialaseid baasoskusi pidevalt töö kõrvalt täiendavad.

Õpipoisi juhendajale ettevõttes makstakse juhendamistasu.

Kui soovite oma praeguseid või tulevasi töötajaid koostöös Kuressaare Ametikooliga õpipoisiõppe raames koolitada või võtta omale tööle õpipoissi, siis võtke ühendust:

Anneli Viherpuu-Berens
töökohapõhise õppe koordinaator
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  
+372 5340 7818 

0 haridusmin 3lovi est EL Sotsiaalfond horisontaalne