Lühiülevaade ametikoolist

Kuressaare Ametikool on ainus kutseõppeasutus Saare maakonnas. Ametikoolis õpib 800 eri vanuses inimest tasemeõppes 6-kuu kuni 3,5-aastase õppeajaga erialadel. Lisaks õpib igal aastal sadu inimesi lühematel täiendus- või ümberõppekursustel ja autokooli kursustel.

Ametikoolis saab õppida järgmistesse õppekavarühmadesse kuuluvaid erialasid:

• Audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
  • Eakate ja puudega täiskasvanute hooldamine
  • Ehitus ja tsiviilrajatised
  • Juhtimine ja haldus
  • Juuksuritöö ja iluteenindus
  • Käsitöö
  • Lastehoid ja teenused noortele
  • Majandusarvestus ja maksundus
  • Majutamine ja toitlustamine
  • Materjalide töötlemine (klaas, paber, plast ja puit)
  • Mootorliikurid, laevandus ja lennundustehnika
  • Reisimine, turism ja vaba aja veetmine
  • Sotsiaaltöö ja nõustamine
  • Tarkvara ja rakenduste arendus ning analüüs
  • Tekstiili, rõivaste, jalatsite valmistamine ning naha töötlemine
  • Toiduainete töötlemine

erialad

Õppetöö läbiviimine on jagatud 6 õppesuuna vahel. Õppetööd õppesuundades veavad eest juhtõpetajad. Organisatsioonistruktuuriga saab tutvuda siin.

Kool tegutseb kahes õppekohas: Kuressaare kesklinnas ning kesklinnast 5 km kaugusel Upa külas.

Kuressaare õppekompleksis asuvad peahoone, õppehoone, toitlustuskompleks koos kohviku ning restoraniga Kass, õpilaskodu, õppehotell Mardi ja disainierialade õppehoone Disainimajakas.

Upa õppekompleksis asuvad õppehoone koos õpilaskodu ja kohvikuga, autokooli õppesõiduväljak ning tehnoloogiaerialade õppehoone Tehnoloogiamajakas.

Ametikool kuulub Eesti Vabariigile ja on Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.