Põhihariduse järgselt saab õppida juuksuriks /1.06

Kuressaare Ametikoolis algas 1. juunil sellesuvine sisseastumisavalduste vastuvõtt, muuhulgas saavad põhikooli lõpetanud noored esmakordselt õppima tulla juuksuriks.

20170601 106Siiani on ametikoolis juuksuriks õppida saanud keskhariduse baasil. Pilt sellekevadisest juuksuriõpilaste showst "Kaunilt kevadesse."

„Juuksuri õppekava laiendab nende erialade hulka, mis meie valikust sobivad just neidudele. Loomulikult ootame juuksuriks õppima ka noormehi, võrdluseks saavad meil juba täna mitmed neiud edukalt hakkama sõiduautotehniku erialal,“ rääkis ametikooli õppejuht Anneli Kikkas. „Kokku on meil tänavu valikus üheksa põhikoolilõpetanutele mõeldud eriala, mille lõpetajad saavad ameti ja keskhariduse korraga.“

18 eriala tsükli- ja õhtuõppes

Täiskasvanud saavad sel suvel valida 18 õhtu- ja tsükliõppe eriala vahel. Esmakordselt saab tsükliõppes õppida tarkvaraarendajaks ja CNC-töötlemiskeskuse operaatoriks. Uuteks erialadeks on keraamikaesemete valmistaja, interaktiivse meedia kujundaja ja tekstiilikäsitöölise jätkuõpe.

Lihtsustatud õppes saab sisse astuda abikoka erialale. Õppetöö viiakse läbi väikegrupis. Õppeaeg on üks aasta.

Sisseastumisavaldusi võetakse vastu kuni 11. augustini. Tööpäeviti saab esitada avalduse koolis kohapeal. Kellaajast sõltumata saab e-sisseastumisavalduse esitada kooli veebilehe kaudu.

Vaata erialasid ja esita e-sisseastumisavaldus siit!

1.06.2017