Ametikooli juubeli puhul avatakse vilistlasnäitus /27.09

Neljapäeval 28. septembril avatakse Kuressaare Ametikooli Disainimajakas kooli 95. juubelile pühendatud disainierialade vilistlastööde näitus M_AJANÄITUS.

„Meil on nii palju inimesi õppinud ja näitus annab väikese ülevaate sellest, millega nad praegu tegelevad,“ rääkis näituse kuraator keraamikaõpetaja Sander Raudsepp, kes on ka ise ametikooli vilistlane. „Näituse nimi räägib ajast mil need inimesed siin on olnud ja majadest, kus nad on oma kunsti- ja disainialase hariduse saanud.“

Kuressaare Ametikooli eelkäija Kuressaare Ehitusinstruktorite Kool asutati 6. novembril 1922.

Ametikool on üks kolmest Eestis disainialast kutseharidust andvast õppeasutusest.

Käsitööerialade õpetamine sai alguse 1939. a üheaastase õppeajaga kangakudumise eriklassiga. Järjepidevalt on ametikoolis käsitööerialasid õpetatud 1982. aastast, kui alustas silmkoetoodete valmistamise õpperühm.

Disainierialasid õpetatakse 1993. aastast. Disainierialade õppebaasid on asunud ametikooli peahoones Kohtu tn 22 ja Suur-Põllu 4. Disainimajaka õppehoone aadressil Kohtu 22a avati 2012. a.

Näitus avatakse Disainimajakas 28. septembril kell 17. Näitus jääb avatuks vähemalt 4. novembrini, kui korraldatakse ametikooli vilistlaste kokkutulek ja sünnipäevapidu.

27.09.2017