Ametikool andis Upa õppehoone üle /17.01

Eelmisel nädalal andis Haridus-ja Teadusministeerium Riigi Kinnisvarale üle Kuressaare Ametikooli kasutuses olnud Upa õppehoone, sellega jõudis lõpule ligi kahe aasta pikkune protsess kooli taristu optimeerimiseks.

UpaOppehoone 1768Vaade Upa õppehoonele„Meie saame seda maja nüüd ainult väljast vaadata,“ rääkis üleandmisprotsessi vedanud ametikooli haldusjuht Arvo Kereme. „Suudame väiksemale pinnale ära mahtuda ja hoone haldamiselt kokku hoitava summa teiste õppebaaside arendamisse rakendada. Aasta-aastalt on suurenenud õhtuse ja tsükliõppe osakaal, muutunud on õppekavad ning piltlikult öeldes saame linna õppekompleksis olemasolevaid teooriaõppe klasse kasutada kahes vahetuses.“

Riigi Kinnisvarale anti üle Kooli tee 3 ja Kooli tee 5 kinnistud. Üle antud kinnistute kogupindala on ca 6 hektarit. Rohkem kui 3000 ruutmeetrilise netopinnaga õppehoones asuvad teooriaõppe klassid, 78-kohaline õpilaskodu ning toitlustuskompleks. Kokkuhoid õppehoone halduskuludelt on ca 50 000 eurot aastas.

Ametikooli kasutusse jäi Upal ca 4 hektarit maad, kus asuvad Tehnoloogiamajaka õppehoone ja õppesõiduväljak.

Selleks, et õppehoonest loobuda, koliti Kuressaarde õmblusklass ja tekstiilitöö õppetöökojad. Tehnoloogiamajaka hoonele ehitati juurde toitlustuskompleks koos õppijate puhkealaga. Eelmisel õppeaastal lõpetati Upa õppehoones teooriatundide läbiviimine, et proovida praktikas läbi, kuidas õppetöö senisest väiksemal pinnal läbi viia.

Kuressaare Ametikool jätkab õppetöö läbiviimist Upal asuvas Tehnoloogiamajakas ning Kuressaare kesklinnas asuvas kooli ajaloolises õppekompleksis. Ametikoolis õpib ligi 800 noort ja täiskasvanut 44 õppekaval. Lisaks osaleb 600 inimest aastas lühematel kursustel ja koolitustel.

17.01.2018