Noorelt Meistrilt medalid kolmelt erialalt

Date created 07.05.2018

Kuressaare Ametikooli õpilased võitsid Oskuste Festivali Noor Meister 2018 raames korraldatud kutsemeistrivõistlustel medalid koka, ehituspuusepa ja ärikorralduse spetsialisti erialadel.

Erika Eding võitis koka erialal teise koha.

Erika kirjutas oma muljetest nii: "Muljeid on megamega palju, muljed on vägevad! Võistlus oli väga tasavägine aga esikolmikuga olime võistluse vältel ennem sõbrad, toetajad ja kaasaelajad üksteisele ja järgmiseks ka mõnusat konkuretsi pakkujad.. Need kaks päeva olid meeletult innustavad, inspireerivad ja sealjuures ka väljakutset pakkuvad.. Muljed ja emotsioonid vajavad veel protsessi aga kindlasti veel sihikindlamalt ja pühendunumalt edasi!"

Erika võistlus kestis kaks päeva, esimesel päeval valmistati eelroog, põhiroog ja magustoit. Teisel päeval suupisteid. Erikat juhendas Irina Arhipova.

Koka eriala võistlust korraldati Noore Meistri raames esmakordselt.

Sten Torri ja Markus Juursoo võitsid Noorel Meistril ehituspuusepa erialal kolmanda koha.

„Tegu oli väga keerulise ülesandega, kus 90 kraadi all sai teha vaid 3-4 lõiget. Joonis on ka keskmisele puusepale ehitusobjektilt keeruline lugeda ja sentimeetrid ning kraadid võivad seal kergesti segi minna. Saime poistega vaid kolm nädalat harjutada, mis on vähe. Olen tulemusega väga rahul,“ rääkis juhendaja Jüri Vaga.

Läks plaanitust palju paremini ja eks sai ikka natuke vaeva ka nähtud selle kolmanda koha puhul. Jäin võistlusega väga rahule,“ hindas oma võistlust Sten Torri.

Uutmoodi võistlus

Arikorralduse kutsevõistlustel võitsid Kuressaare Ametikooli äriõpilased kolm medalit.

„Võistlus oli väga lahedalt ja uut moodi üles ehitatud,“ rääkis õpilasi juhendanud õpetaja Marve Koppel. Iga võistlusel osalev kool sai osaleda 4-6 õppijaga, kes loositi koha peal võistkondadesse. „Minul õpetajana oli väga huvitav vaadata, kuidas tekkis meeskondlik dünaamika ja kõik omavahel suhtlema hakkasid.“

Võistlus algas nö jääsulatamise ja tuttavaks saamise ülesandega, kus tuli aja peale püstitada keetmata spagettidest võimalikult kõrge torn.

Järgnesid võistkondlik viktoriin ja loovülesanne. „Tegu oli sotsiaalse probleemi lahendamisega, kuidas vähendada roolis nutiseadmete kasutamist ja kaitsta ühiskonda sellega kaasnevate ohtude eest,“ rääkis Koppel. Oma lahenduste välja pakkumise järel tuli seda esitleda ning koostada ka samal teemal raadioreklaam.

„Olen võistlustega väga rahul, meie Janis ja Eneli esitlesid väga hästi oma grupitööd,“ rääkis Koppel.

Kuue võistkonna seas saavutas Marta Harjus esikoha, Eneli Raaper teise koha ning Janis Krupinš kolmanda. Ametikooli eest võistles ka Marek Udeküll, kes esikolmikusse ei pääsenud. Harjus ja Raaper õpivad esimesel kursusel ärikorralduse spetsialisti erialal. Krupinš ja Udeküll õpivad teisel kursusel väikeettevõtjaks.

Esikoha saavutanud võistkonda kuulunud Marta Harjus märkis: „Sattus olema hea meeskond - mida üks ei teadnud, selle kompenseeris teine ning mõne koha peal oli tegemist puhta õnnega. Üritus ise oli põnev, õppisime nii mõndagi juurde ja saime toredaid tutvusi.“

Janis Krupinš ütles: „Kuna osalesin esimest korda siis ei osanud oodata midagi, olin positiivselt üllatunud nii tulemuses kui ka võistluse korralduses ja ülesehituses. Meeskonnatöö sujus mul meeskonnaga hästi. Kui esimeses spagetitorni ehitamise ülesandes poleks ebaõnnestunud, siis oleksime isegi võibolla kõrgema koha saanud.“

Kokku osalesid Kuressaare Ametikooli õpilased seitsmel võistlusalal. Lisaks võistlustele tutvustasid õpilased ürituse kooliboksis õppimisvõimalusi ametikoolis, oma tooteid müüs disainiõpilaste õpilasfirma forEst. Mitu ametikooli õpetajat osalesid erinevatel võistlustel kohtunikena. Kokku lõi Noorel Meistril kaasa 35 ametikooli õpilast-õpetajat.

Last changed 21.08.2018.