Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Esita sisseastumisavaldus siit!

Ehitus Kuressaare Ametikool

Abikokk - 1a

ÕppeliikKutseõpe - lihtsustatudÕppevormStatsionaarne - päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg1 a

Abikokk on koka abiline restoranis ja teistes toitlustusettevõtetes.

Õpitakse:

• toiduvalmistamise põhitõdesid
  • restoraniteenindust
  • hügieeninõuete järgimist
  • kasutama köögiseadmeid ning toiduaineid
  • valikainetena on õppekavas pärmitaignaküpsetiste ning alkoholivabade jookide valmistamine, samuti veidi catering-teenindust
  • lisaks on õppekavas üldine karjääriplaneerimise ja majanduse aluste moodul.

Nädalas on õppijal kuni 30 tundi. Õpperühma suuruseks on kuni 8 õppijat.

Iga õpilase praktika korraldus vaadatakse läbi individuaalselt.

Koolis on olemas erivajadusega õpilasele vajalik tugisüsteem: sotsiaalpedagoog, juhtõpetaja ja vajadusel ligipääs psühholoogile. Igapäevaselt kerkivate probleemidega aitab toime tulla rühmajuhataja.

Meil ei ole võimalust pakkuda tugiisikut, viipekeele tõlki, spetsiaalselt pimedatele kohandatud õppematerjali.

Õppetöö viiakse läbi Kuressaare keskuses asuvas õppekompleksis.

Vaata õppekava!

Abikokk leiab tööd restoranides, kohvikutes jt toitlustusteenust pakkuvates ettevõtetes.

Edasi on võimalik õppida koka erialal ja omandada kutsekeskharidus. Kuressaare Ametikoolis saab teise lihtsustatud erialana õppida kinnisvarahooldajaks. Mitmed lihtsustatud erialade on lõpetanud enne tööellu suundumist mõlemad erialad.

Vastuvõtukatsed

• Vestlus