Ärikorralduse spetsialist - 2a

ÕppeliikKutseeriharidusõpe, 5. taseÕppevormStatsionaarne - TsükliõpeEeldus alustamiseksKeskharidusÕppeaeg2 a

Ärikorralduse spetsialisti eriala annab head teadmised ärimaailma põhitõdedest ning oskused keskastme spetsialistina väärtuste loomises kaasa lüüa.

• Õppides suureneb suhtlusringkond ja kontaktide ring.
  • Lisaks ametikooli õpetajatele annavad tunde praktikud väljastpoolt kooli.
  • Õpperühmas on tavaliselt tegu on erineva kogemuse ja taustaga täiskasvanud õppijatega. See annab hea võimaluse õppida ka üksteiselt.

Kuressaare on väljaspool Saare- või Muhumaad elavatele õppijatele hea keskkond. Kõik on käe-jala juures. Õppetsükliks Saaremaale tulek annab võimaluse end igapäevasaginast välja lülitada ja rahulikus keskkonnas uusi teadmisi-oskusi omandada. Õppetöö on korraldatud paindlikult, Kuressaare Ametikoolil on ligi 20 aasta pikkune kogemus täiskasvanute õpetamisel tsükliõppes.

Õppijate arvamused

Hela Aun, Kuressaare Ametikooli ärieriala vilistlane
"Ma sain tohutult uut hingamist ja uusi ideid, mida oma töös kasutada. Õpetatavad ained on omavahel hästi seotud, üks aine toetab teist. Kui oskad loogilisi seoseid leida, teeb see õppimise lihtsamaks. Minu tööandja on sellega igatahes rahul, et ma ametikoolis õppisin."

Hela Aun, Coop Saaremaa müügijuht
2015. a vilistlane

Aureelia Kald, Kuressaare Ametikooli ärieriala vilistlane
"Ärikorralduse eriala on andnud mu elule uue suuna. Uued teadmised turunduse-, müügi-, ja juhtimise valdkonnast on avanud mu silmad ja olen saanud palju uusi ideid. Mul on olnud võimalus õppida koos paljude erinevate inimestega, erinevast vanusest ning erinevate isiksustega - see kõik on muutnud õppimise huvitavamaks.

Õpetajatel on tundides palju elulisi näiteid, mis hõlbustavad asju paremini meelde jätta. Lisaks on Ametikoolil ka hulk koolitööväliseid võimalusi, mida tasub ära kasutada."

Aureelia Kald
Õppija

Esimesel õppeaastal omandatakse baasteadmised majandusest ja ettevõtlusest, raamatupidamisest ja majandusarvestusest, juhtimisest, personalitööst jpm.

Teisel õppeaastal keskendutakse kahele õppekava spetsialiseerumisele:

• Turundustegevuse ja müügitöö korraldamine
  • Tootmis- ja teenindusprotsessi toetamine

Õpingute lõpetamisel omandatakse kvalifikatsioon: Ärikorralduse spetsialist, spetsialiseerumisega turundus- ja müügispetsialist ning tootmis- ja teenindusspetsialist, tase 5

Erialasel tööl olevatel õppijatel on võimalik sooritada praktika töökohal, teised sooritavad praktika erinevates ettevõtetes või asutustes sõltuvalt oma huvialast. Võimalik on praktiseerida ka ettevõtjana.

Vaata õppekava!

Õppetöö viiakse läbi tsükliõppes vastavalt õppetöö graafikule. Õppetsüklid on umbes kord kuus E-R ja kestavad 8.30-16.00

Kaugemalt tulijaid saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus.

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada

Ärikorralduse spetsialisti eriala lõpetanutel on laialdased majandus- ja juhtimisalased teadmised ning nad saavad töötada keskastme spetsialistidena.

Lõpetaja saab edasi õppida rakenduskõrgkoolides või ülikoolides ärindusega seotud erialadel. Kuressaare Ametikoolis saab raamatupidamisalaseid teadmisi täiendada raamatupidaja erialal ja müügitööalaseid teadmisi müügiesindaja erialal.

• Suvine dokumentide vastuvõtt 1.06 -8.08.2021
  • Sisseastumisvestlus 12.08.2021 kell 10 ruumis K206
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 19.08.2021
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 25.08.2021