Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Esita sisseastumisavaldus siit!

Ehitus Kuressaare Ametikool

CNC-puidutöötlemiskeskuse operaator - 6 k

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne - tsükliõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg6 k

Erialal õpitakse CNC-töötlemiskeskuste seadistamist ja käivitamist, õige lõiketera valikut jpm.

Tegu on uue õppekavaga, kus on kasvanud õppetöö maht tarkvaraprogrammidega.

Vaata õppetsükleid 2019/2020 õppeaastal!

Vaata õppekava!

Töötukassa tööta ja õpi

Sellel õppekaval on võimalik saada tasemeõppes osalemise toetust. Rohkem infot toetuse kohta leiate Eesti Töötukassa kodulehelt

Eriala õppimiseks on:

• uus 5-teljeline CNC-töötlemiskeskus
  • 2,5-teljeline CNC-pink
  • suur valik lõikeinstrumente
  • tööks vajalikud tarkvaraprogrammid

Kaugemalt tulijail on võimalus elada õpilaskodus.

"CNC-pingid on ülitähtsad nii puidutöötlemise kui ka väikelaevasektori ettevõtetes. Seda kasutatakse igal pool: mööblist ja laevadetailidest alustades ning hauakivide valmistamisega lõpetades.

Õppeaeg on lühike, sobides seega neile, kes kiiresti tahavad uusi oskusi omandada. Edaspidi on meil plaanis ka kõrgema taseme eriala avamine, kus on suurem roll juba tööprogrammide koostamisel."

Andres Meisterson, ametikooli ehituse ja materjalitöötluse kutseõpetaja

CNC-puidutöötlemiskeskuse operaator töötab arvutijuhitavatel töötlemiskeskustel mööbli- ja puiduettevõtetes.

Ametikoolis saab edasi õppida tisleri, mööblirestauraatori või väikelaevaehitaja erialal. Rakenduskõrgkoolides või ülikoolides saab edasi õppida tehnoloogiale ja materjalitöötlusele keskenduvatel erialadel.

• vestlus