Üldiselt korraldab ametikool kolm sisseastumisavalduste vastuvõttu aastas: talvine (detsembris-jaanuaris), kevadine (aprillis) ja suvine (juuni-august).
Kui sul on kätt ja silma ning sa oskad kokku sobitada erinevat tüüpi värve ja materjale, peita ehitustööde vead ja muuta sisekujunduse laitmatuks, siis tule õpi ehitusviimistlejaks!
Ehituserialade õpetamisel on koolil pikk traditsioon, ägedad õpetajad ja korraliku sisustusega õppebaasid.
Ehitusviimistluse õpilased on edukalt osalenud üleriigilistel kutsevõistlustel plaatija, ehitusviimistleja ning ehituspuusepa võistlusaladel:
2016. a võitis Sander Reimal ehitusviimistleja võistlusel hõbemedali
2019. a võitis Kaidi Vallik ehitusviimistleja võistlusel pronksmedali
2021. a võitis Kristo Ninn plaatija võistlusel kuldmedali
2022. a võitis Kätriin Trave ehitusviimistleja võistlusel hõbemedali
Mida õpitakse
Õppetöö on nii teoreetiline kui ka praktiline. Praktiline töö toimub Upal Tehnoloogiamajaka õppetöökodades.
Õpitakse
maalritööd – pindade ettevalmistamine lõppviimistluseks, värvi pealekandmine või pihustamine, pindade lakkimine, ruumide seinte ja lagede katmine tapeedi või tekstiiliga, mõõtmine ja kleepimine, puidukaitsevahendite pealekandmine
krohvimistööd – pindade ettevalmistamine krohvimiseks, krohvitööde ning dekoratiivkrohvitööde tegemine
plaatimistööd – pindade ettevalmistamine keraamiliste või muude plaatidega katmiseks, plaatide kokkusobitamine, paigaldamine ja vuukimine
Ehituse õppimine on praktiline ja elulähedane. Pildil kolmanda kursuse ehitusviimistluse noored, kes õppisid Heiko Kulli juhendamisel fassaadi soojustamist ja viimistlemist.
Töötada on võimalik nii väiksemates kui ka suuremates ehitusettevõtetes, kinnisvarahooldusettevõtetes ja siseviimistlusmaterjalide ning värvide müügiga seotud ettevõtetes. Ettevõtlikumad võivad luua ka oma firma.
Ametikooli lõpetajatel, kellel on olemas juba kogemus, tugevam baas, kiirem edasiminek ja loogilisem arusaam asjadest, on lihtsam rakenduskõrgharidust omandama minna.
Sisseastumise ajakava
Dokumentide esitamine 1.03.2022 kuni 7.08.2022
Kevadine vastuvõtt
Vestlus toimub 26.04 kell 15 ruumis Õ303
Kool kinnitab vastuvõtu tulemused 3.05.2022
Õpilaskandidaat kinnitab õppima asumise hiljemalt 4.07.2022
Suvine vastuvõtt
Vestlus toimub 11.08 kell 10 ruumis Õ303
Kool kinnitab vastuvõtu tulemused 15.08.2022
Õpilaskandidaat kinnitab õppima asumise hiljemalt 17.08.2022
Õpingute ajal on võimalik sooritada osa praktikast mõnes teises EL riigis. Erasmus+ tasub praktikandi sõidu-, elamis- ja ettevalmistuskulud. Pildil Kuressaare Ametikooli ehitusõpilased Soomes praktikal.
Kutsekeskharidusõpe annab tublimatele võimaluse end proovile panna ka väljaspool tavapärast õppetööd. Pildil ehitusviimistleja osalemas kutsevõistlusel Noor Meister.