Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Keraamik - 2a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne - tsükliõpeEeldus alustamiseksPõhi- või keskharidusÕppeaeg2 a

Keraamika on tarbekunsti valdkonna eriala, kus õpitakse savist ja portselanist esemete loomist ja valmistamist.

"Ma polnud varem saviga kokku puutunud. See on põnev ja rahustav. Õppejõududeks on noored ja värsked tudengid. Õppides keraamikat olen ma jälle avastanud, kui palju on veel huvitavaid asju, mida ma veel teinud pole. Mulle siin väga meeldib."

Reine Uspenski, ettevõtja

Miks õppida?

• Kuressaare Ametikoolil on 30 aasta pikkune kogemus rahvakunsti- ja käsitööerialade õpetamisel
  • Koolil on hästi varustatud õppeklassid ja –töökojad
  • Disaini- ja tarbekunstiõpilased on ametikoolis sarnaste huvidega kokku hoidev seltskond
  • Eriala lõpetades saad endale uue põhi- või lisasissetulekuallika ja aitad elus hoida käsitöötraditsioone.

Üks põhjus, miks ametikooli õppima tulla, on suurepärased õpetajad. Vaata videot disaini õppesuuna juhtõpetajast ning keraamikust Maila-Juns Veldrest:

Erialal õpitakse keraamkaesemete loomist ja kavandamist ning saadakse praktilised oskused erinevatest keraamikatehnikatest ja -võtetest.

Vaata ka õppekava

Osa praktikast on võimalik sooritada Erasmus+ toel mõnes teises Euroopa riigis. Loe keraamikaõpilase praktikalugu

Õppetöö viiakse läbi tsükliõppes ca kord kuus E-L kell 8.30-17.30

Vaata õppetsükleid 2019/2020 õppeaastal!

Kaugemalt tulijaid saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus.

Keraamikud töötavad rahvusliku käsitöö valdkonna ettevõtetes või on FIE-na iseendale töö andjad. Erialaoskuste omandamine võimaldab teenida lisasissetulekut oma põhitöö kõrvalt.

Loe rohkem ametite andmebaasist!

Edasiõppimise võimalused

Eriala lõpetajad saavad jätkata elukestvat õpet teistel ametikooli käsitöö erialadel (nahatöö, tekstiilitöö) ja juba läbitud õppemoodulid VÕTAga üle kanda.

Edasi saab õppida ka kõrghariduse või rakenduskõrghariduse tasemel käsitöö või käsitöödisainiga seotud erialadel.

Kevadine vastuvõtt

• Erialale saab astuda ka kevadisel vastuvõtul 30.03 kuni 17.04.2020 (koolituskohtadest täidetakse kuni 50%)
  • Vastuvõtuvestlused viiakse läbi elektrooniliselt 21.-23. aprillil. Iga avalduse esitajaga võetakse ühendust.
  • Kevadine vastuvõtt annab võimaluse endale enne suve algust õppekoht kindlustada
  • Kui õppidasoovijal on kevadise vastuvõtu ajal põhikooli lõpetamine pooleli, saab lõputunnistuse esitada suve jooksul.

Suvine vastuvõtt

• Sisseastumisavalduse esitamine 1.06.2020 kuni 09.08.2020