Keraamik - 2a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne koolipõhine - TsükliõpeEeldus alustamiseksPõhi- või keskharidusÕppeaeg2 a

Keraamika on tarbekunsti valdkonna eriala, kus õpitakse savist ja portselanist esemete loomist ja valmistamist.

"Ma polnud varem saviga kokku puutunud. See on põnev ja rahustav. Õppejõududeks on noored ja värsked tudengid. Õppides keraamikat olen ma jälle avastanud, kui palju on veel huvitavaid asju, mida ma veel teinud pole. Mulle siin väga meeldib."

Reine Uspenski, ettevõtja

Miks õppida?

• Kuressaare Ametikoolil on 30 aasta pikkune kogemus rahvakunsti- ja käsitööerialade õpetamisel
  • Koolil on hästi varustatud õppeklassid ja –töökojad
  • Disaini- ja tarbekunstiõpilased on ametikoolis sarnaste huvidega kokku hoidev seltskond
  • Eriala lõpetades saad endale uue põhi- või lisasissetulekuallika ja aitad elus hoida käsitöötraditsioone.

Üks põhjus, miks ametikooli õppima tulla, on suurepärased õpetajad. Vaata videot disaini õppesuuna juhtõpetajast ning keraamikust Maila-Juns Veldrest:

Erialal õpitakse keraamkaesemete loomist ja kavandamist ning saadakse praktilised oskused erinevatest keraamikatehnikatest ja -võtetest.

Vaata õppekava>

Osa praktikast on võimalik sooritada Erasmus+ toel mõnes teises Euroopa riigis. Loe keraamikaõpilase praktikalugu

Õppetöö viiakse läbi tsükliõppes ca kord kuus E-L kell 8.30-17.30

Kaugemalt tulijaid saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus.

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada

Keraamikud töötavad rahvusliku käsitöö valdkonna ettevõtetes või on FIE-na iseendale töö andjad. Erialaoskuste omandamine võimaldab teenida lisasissetulekut oma põhitöö kõrvalt.

Loe rohkem ametite andmebaasist!

Edasiõppimise võimalused

Eriala lõpetajad saavad jätkata elukestvat õpet teistel ametikooli käsitöö erialadel (nahatöö, tekstiilitöö) ja juba läbitud õppemoodulid VÕTAga üle kanda.

Edasi saab õppida ka kõrghariduse või rakenduskõrghariduse tasemel käsitöö või käsitöödisainiga seotud erialadel.

Dokumentide vastuvõtt 1.03.2022 kuni 7.08.2022

Kevadine vastuvõtt

• Vestlus 26.04 kell 16 ruumis 109
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 3.05.2022
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 4.07.2022

Suvine vastuvõtt

• Vestlus 9.08 kell 10 ruumis 109
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 15.08.2022
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 17.08.2022

Õppetöö algus septembris 2022.

• eelnev motivatsioonikiri. Motivatsioonikirja saab sisseastumisavaldust esitades üles laadida sais.ee's, saata kooli info@ametikool.ee või tuua kooli paberil.
  • vestlus

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee