Kergete rõivaste rätsep – 2 a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne, koolipõhine – tsükliõpeEeldus alustamisekspõhi- või keskharidusÕppeaeg2 a

Kergete rõivaste rätsep on uus eriala, mis asendas 2020. a senise õmbleja eriala.

Eriala on neile, kes on huvitatud õmblemisoskusest, moest ja kvaliteetsetest rõivastest ning soovivad sellel alal töötada, edasi õppida või muul moel saadud oskusi kasutada.

„Uus eriala õmblusvaldkonnas annab selle lõpetanule iseseisvuse. Kergete rõivaste rätsep loob ja arendab rõivatoote algusest lõpuni, st seal õpitakse toodete disaini, konstrueerimist, modelleerimist, õmblemist ja kõige viimaks veel ka turunduse nippe. Rätsepatöö on Eestis ja maailmas taas väga hinda tõusnud, sest see on personaalne lähenemine kliendile.

Antud haridusega tööle asumise võimalused on laiapõhjalised. Tavapärase väiketootmise kõrval töötab rätsep tänapäeval moedisaineri kõrval, ettevõtete tootearenduse meeskonnas ja ka kaubanduses.  Usun, et meie piirkonna nobedad näpud ja disainihuvilised on kindlasti õnnelikud, et selline eriala on nüüd meie koolis.“

Astra Mõistlik, Kuressaare Ametikooli kvaliteedijuht. Kutsekoolides disaini, rätsepa ja õmbluserialade arendusega tegelev Eesti disaini austaja.

Õpitakse tundma õmblusseadmeid ja -materjale, konstrueerimist ja modelleerimist, juurdelõikust, õmblemist. Valmistatakse individuaaltellimusel tellija mõõtudele ja vajadustele kergeid voodrita rõivaid: seelikuid, särkpluuse, pluuse, pükse, jakke ja kleite.

Vaata õppekava>

Õppetöö toimub tsükliõppes kord kuus E–R kell 8.30–17.30 ja L kell 9.15–14.15

Vaata õppenädala näidet tunniplaanist>

Kaugemalt tulijad saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus.

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada>

Rätsepad töötavad õmblusettevõtetes ja -ateljeedes.

Loe rohkem ametite andmebaasist>

Edasi on võimalik õppida kõrghariduse tasemel Eesti Kunstiakadeemias moedisaini või tekstiilidisaini, Tallinna Tehnikakõrgkoolis rõivaste tehnilist disaini ja tehnoloogiat või rõiva- ja tekstiiliala ressursikorraldust, Tallinna Ülikoolis õmblusala kutseõpetajaks.

Dokumentide esitamine 1.03.2022 kuni 7.08.2022

Kevadine vastuvõtt

• Vestlus toimub 27.04 kell 16 ruumis D21
  • Kool kinnitab vastuvõtu tulemused 3.05.2022
  • Õpilaskandidaat kinnitab õppima asumise hiljemalt 4.07.2022

Suvine vastuvõtt

• Vestlus toimub 11.08 kell 16 ruumis D21
  • Kool kinnitab vastuvõtu tulemused 15.08.2022
  • Õpilaskandidaat kinnitab õppima asumise hiljemalt 17.08.2022

Õppetöö algus septembris 2022.

• eelnev motivatsioonikiri (motivatsioonikirja saab sisseastumisavaldust esitades üles laadida sais.ee, saata kooli meiliaadressile info@ametikool.ee või tuua kooli Messi paberkandjal)
  • vestlus