Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Kergete rõivaste rätsep - 2a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne - õhtuti ja nädalavahetustelEeldus alustamisekspõhi- või keskharidusÕppeaeg2 a

Kergete rõivaste rätsep on uus eriala Kuressaare Ametikoolis, mis asendab senise õmbleja eriala.

Eriala on neile, kes on huvitatud õmblemisoskusest, moest ja kvaliteetsetest rõivastest ning soovivad sellel alal töötada, edasi õppida või muul moel saadud oskusi kasutada.

„Uus eriala õmblusvaldkonnas annab selle lõpetanule iseseisvuse. Kergete rõivaste rätsep loob ja arendab rõivatoote algusest lõpuni, st seal õpitakse toodete disaini, konstrueerimist, modelleerimist, õmblemist ja kõige viimaks veel ka turunduse nippe. Rätsepatöö on Eestis ja maailmas taas väga hinda tõusnud, sest see on personaalne lähenemine kliendile.

Antud haridusega tööle asumise võimalused on laiapõhjalised. Tavapärase väiketootmise kõrval töötab rätsep tänapäeval moedisaineri kõrval, ettevõtete tootearenduse meeskonnas ja ka kaubanduses.  Usun, et meie piirkonna nobedad näpud ja disainihuvilised on kindlasti õnnelikud, et selline eriala on nüüd meie koolis.“

Astra Mõistlik, Kuressaare Ametikooli kvaliteedijuht. Kutsekoolides disaini, rätsepa ja õmbluserialade arendusega tegelev Eesti disaini austaja.

Õpitakse tundma õmblusseadmeid ja –materjale, õmmeldakse valmis põhilised rõivaesemed alates seelikust kuni piduliku kleidi ja soojendusvoodriga jopeni.

Vaata õppekava!

Õhtuõpe: tunnid toimuvad T - N kell 16.00-20.40 ja üle nädala laupäeval kell 9.15-14.15

Rätsepad töötavad õmblusettevõtetes ja a-ateljeedes. Võimalik on õmblustöid teha ka põhitöö kõrvalt.

Loe rohkem ametite andmebaasist!

Kergete rõivaste rätsepa eriala lõpetanud saab edasi õppida rätsepa erialal teistes Eesti ametikoolides. Rakenduskõrghariduse saab omandada näiteks Tallinna Tehnikakõrgkooli rõiva ja tekstiili instituudis.

• Sisseastumisavalduse esitamine 1.06.2020 kuni 09.08.2020
  • Vastuvõtuvestlus 13.08.2020 kell 14 ruumis Õ403