Erialad

Siin lehel on ülevaade erialadest, mida Kuressaare Ametikoolis õppida saab.

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on lehel Sisseastumine

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Kokk

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarneEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3 a

Kokkamine on fun!

Kuressaare Ametikooli kokaõpe on aastaid olnud Eestis esirinnas. Õpilased saavad tänapäevaseid võtteid ning trendikaid tehnikaid omandades meie koolis toiduvalmistamise meistriteks!

Kaasaegsete profiseadmetega varustatud õppeköökides õpitakse valmistama erinevaid toite ja jooke. Õppetöö käigus osaletakse erinevates erialastes projektides, mis õpetavad lisaks erialale ka meeskonnatöö oskusi ning arendavad vastutustunnet.

Lisaks õpitakse ettevõtluse põhitõdesid, kuidas soovi korral oma firma käivitada ning see edukaks muuta.

Meie praktilisi õppekööke aitavad läbi viia oma ala tippspetsialistid, mis tähendab õlg-õla kõrval töötamist tuntud peakokkadega üle Eesti.

Lõpetanute hulgas on mitmeid tänase hetke peakokki:

• Alar Aksalu (GOSPA restorani peakokk, 2016.a. gastronoomiaauhind Hõbelusikas pererestoranide seas)
  • Allar Oeselg (restoran Dominic, 2012. a parima restorani Hõbelusikas)
  • Peeter Pihel (sous-chef e peakoka abi Rootsi parimas restoranis Fäviken Magasinet)
  • Martin Meikas (restoranide Ö ja Kaks Kokka peakokk)

Eriala lõpetajad leiavad tööd erinevates toitlustuskohtades – restoranides, pubides, kohvikutes, catering-firmades jne. Võimalus on spetsialiseeruda suurköögi- või restoranikokaks. Koka ametikohalt on võimalik edasi areneda näiteks vahetusevanemaks, peakokaks või köögi juhatajaks.

Loe selle eriala kohta rajaleidja.ee ametikirjelduste andmebaasist

Edukamatel õpilastel on võimalus sooritada praktika välisriikides, mis annab huvitava ja vaheldusrikka pildi koka erialast. Nt. 2016/17 õppeaastal käidi välispraktikal Küprosel, Hollandis ja Taanis.