Üldiselt korraldab ametikool kolm sisseastumisavalduste vastuvõttu aastas: talvine (detsembris-jaanuaris), kevadine (aprillis) ja suvine (juuni-august).
Kuressaare Ametikooli kokaõpe on aastaid olnud Eestis edukas. Õpilased saavad tänapäevaseid võtteid ning trendikaid tehnikaid omandades toiduvalmistamise meistriteks!
Lõpetanute hulgas on mitmeid tänase hetke peakokki
Allar Oeselg (restoran Dominic, 2012. a parima restorani Hõbelusikas)
Õppetöö käigus osaletakse erinevates erialastes projektides, mis õpetavad lisaks erialale ka meeskonnatöö oskusi ning arendavad vastutustunnet.
Lisaks õpitakse ettevõtluse põhitõdesid, kuidas soovi korral oma firma käivitada ning see edukaks muuta.
Meie praktilisi õppekööke aitavad läbi viia oma ala tippspetsialistid, mis tähendab õlg õla kõrval töötamist tuntud peakokkadega üle Eesti.
Õpingute jooksul viiakse läbi mitmeid praktilisi erialaprojekte. Vaata videot lõpukursuse kokaõpilaste pop-up restorani projektist "Musta Kassi Resto":
Vaata videot ametikooli 2021. aasta tänavatoidufestivalist, kus osalesid ka koka eriala täiskasvanud õppijad.
Edukamatel õpilastel on võimalus sooritada praktika välisriikides, mis annab huvitava ja vaheldusrikka ülevaate koka erialast. Nt 2019/2020. õppeaastal käidi välispraktikal Küprosel.
Eriala lõpetajad leiavad tööd erinevates toitlustuskohtades: restoranides, hotellides, pubides, kohvikutes, catering-firmades jm. Koka ametikohalt on võimalik edasi areneda peakokaks, toitlustusjuhiks või köögi juhatajaks.