Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Kujundaja (interaktiivse graafika kujundaja) - 2,5a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne - TsükliõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg2,5a

Interaktiivse graafika kujundaja erialal õpitakse looma graafilisi elemente ekraanidele, eelkõige veebirakendustele.

Vilistlase arvamus

Interaktiivse graafika kujundaja eriala annab suurepärase ülevaate väga erinevatest tahkudest kujundaja töömaastikul.

Mina sain  2,5-aastase kursuse raames head oskused töötada erinevate programmidega nagu Photoshop, Illustrator, InDesign, Blender ja Figma. Kooli poolt saime kogu õppimise ajal tasuta ligipääsu kogu Adobe Creative Cloudile, mis võimaldas ka väljaspool kooli pidevalt praktiseerida ja kinnistada õpitud teadmisi.

Eriti nautisin ma kunstiajaloo tunde, mis olid väga huvitavad ja põhjalikud ning andsid baasteadmised edasisteks õpinguteks.

Kogu õpe oli väga praktiline ja hõlmas endas väga palju erinevaid tahke. Maalisime, joonistasime, õppisime erinevaid programmeerimise keeli, lõime koostöös ettevõttega prototüübi, tegime palju kavandeid ja tootefotosid, kavandasime erinevaid mobiilirakendusi, proovisime ka ise kätt HTML ja CSS-i kodulehtede loomisega ning nokitsesime 3D programmiga.

Olles igapäevaselt ettevõtja siis minu jaoks oli väga oluline teada saada, millest koosneb üks hea koduleht ning kuidas seda nii disainida, et see oleks kaasaegne, kuid samas vastaks ka kõikidele headele disainitavadele. Kuna kogu turundus on kolinud netiavarustesse, siis minu jaoks oli tähtis, et suudan ise kujundada enda ettevõttele erinevaid bännereid, reklaame, flaiereid jne.

Kui sul on soovi ja pealehakkamist ning  valmisolekut koolivälisel ajal iseseisvalt koolis õpitut praktiseerida siis on just see eriala, kuhu soovitan tulla õppima. Õpetajad on disaini erialal kõik oma ala parimad praktikud. Nad on väga toetavad ja abivalmid. Neil on hea ülevaade, mida tänane tööturg vajab ning oskavad seda edasi kanda ka igapäevasesse õppetöösse.

Mina olen eriala valiku, saadud teadmiste ja oskustega väga rahul ning kasutan õpitut igapäevaselt oma töös.

Triin Juss, vilistlane.
UneRuno OÜ kaasasutaja ja tootedisainer. Johnblund.eu
Vaata Triinu ametikooli lõpuportfooliot!

Õpitakse:

• interaktiivse graafika kujundamisele omast erialast disainiprotsessi
  • tööd kliendiga
  • markeerimis- ja programmeerimiskeeli
  • prototüüpimiskeskkondade kasutamist
  • kasutajaliidese disaini (UX, UI).

Seda toetavad disaini alusõpingud:

• kujundusprogrammide kasutamine
  • joonistamine ja digimaal
  • kultuuri- ja kunstilugu
  • kompositsioon ja värvusõpetus
  • 3D alused
  • kirjaõpetus ja tüpograafia
  • fotograafia ja digilabor

Vaata õppekava

NB! Õppekavas on ka kujundaja eriala teised spetsialiseerumised lisaks interaktiivse graafika kujundajale!

Kuressaare Ametikoolil on disainierialade õpetamiseks:

• Kolm Apple iMac arvutitega varustatud õppeklassi
  • Adobe CC disainitarkvara pakett
  • Pikaajaline kogemus disainierialade õpetamisel
  • Erialaselt pädevad õpetajad
  • Disainimajaka õppehoone koos galeriiga

Vaata Disainimajaka multimeedia õppeklassi virtuaaltuuriga!

Õppetöö tsükliõppes E-L.

Õppetsüklid umbes kord kuus.

Lõpetaja on tugevate tehniliste ning disainialaste oskustega spetsialist, kes leiab tööd ekraanigraafika, video- ja arvutimängude tootmise, ekraanidel kuvatavate reklaamide loomise või tarbeanimatsiooniga tegelevates ettevõtetes.

Edasiõppimise võimalused

Kui soovid edasi õppida, oled saanud hea aluse, et jätkata õpinguid Eesti Kunstiakadeemias või Tartu Kõrgemas Kunstikoolis.

• Suvine dokumentide vastuvõtt 1.06 -8.08.2021
  • Sisseastumisvestlus 10.08.2021 kell 10 ruumis D21
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 19.08.2021
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 25.08.2021