Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Kujundaja (kujundusgraafik) - 2,5a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne - tsükliõpeEeldus alustamiseksPõhi- või keskharidusÕppeaeg2,5 a

Kujundusgraafiku erialal arendad sa oma joonistamis- ja maalimisoskust, värvi- ja kompositsioonitaju, arvutigraafika valdamist ja tüpograafia tundmist, et kujundada kauneimaid plakateid, silte, kaarte, graafikuid, T-särke, pakendeid jpm.

Sa õpid piktograafiat, et osata edastada sõnumeid rahvusvahelistes keskkondades lihtsustatud piltide kujul.

Sa õpid infograafikat, et kujutada igavaid numbreid kõnekate diagrammide, skeemide ja graafikutena.

Sa hakkad valdama fotograafiat, fototöötlust, valmistama trükinõuetele vatavaid kujundusfaile Kuressaare Ametikooli õppehoones Disainimajakas, kus on kaks iMac-idega meediaklassi ning moodne fotostuudio.

Vaata Disainimajaka multimeedia õppeklassi virtuaaltuuriga!

Õppetöö tsükliõppes E-L.

Õppetsüklid umbes kord kuus.

Vaata siit juba õppiva rühma tsükliõppe nädala tunniplaani!

Oma oskusi harjutad ning kogemusi saad sa praktikal olles kujundusbüroodes, ajalehtede ja ajakirjade toimetustes, trükiettevõtetes. Pärast kooli lõpetamist on sul võimalik minna tööle samadesse ettevõtetesse.

Edasiõppimise võimalused

Kui soovid edasi õppida, oled saanud hea aluse, et jätkata õpinguid Eesti Kunstiakadeemias või Tartu Kõrgemas Kunstikoolis.

Vaata õppekava

NB! Õppekavas on ka kujundaja eriala teised spetsialiseerumised lisaks kujundusgraafikule!

• NB! Vastuvõtt on pikendatud!
  • Üksikud vabad kohad täidetakse avalduste laekumise järjekorras
  • Vastuvõtule eelneb vestlus vastuvõtukomisjoniga

Õppetöö algus veebruaris 2021

• vestlus
  • portfoolio. Õppidasoovija: palun võta katsetele tulles kaasa portfoolio oma varasematest kujundus- või kunstitöödest!
  • joonistamine
  • kompositsioon