Kujundaja (liikuva graafika kujundaja) - 3,5a

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne - päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3,5 a

Eriala keskendub videosalvestusele ja –töötlusele ning liikuvate graafiliste elementide loomisele.

Sinu peamiseks õppekohaks saab Kuressaare Ametikooli õppehoone nimega Disainimajakas, kus on 16 iMaciga multimeediaklass ning moodne foto- ja videostuudio.

Vaata õppeklassi virtuaaltuuris!

Õpitakse operaatoritööd video- ja fotokaameratega ning salvestatud materjali töötlemist: monteerimine, animeerimine, järeltöötlus, efektide lisamine, helindamine.

Lisaks õpitakse 3D-kujundust ja tehakse õppetöö raames hulk erialaprojekte õpitud oskuste rakendamiseks.

Vaata näidet õppetöö raames valminud projektist, mis võitis auhinna USA-s korraldatud konkursil:

Tehnilistele oskustele lisandub üldine kunsti- ja disainiharidus joonistamise, maalimise, fotograafia ning kujundustarkvara kasutamisega.

Õpitakse kasutama Adobe kujundustarkvara paketti, eriti rakendusi Photoshop, Premiere, After Effects, Animate ja Illustrator. Samuti Apple videotöötlustarkvara Final Cut Pro.

Vaata täpsemalt õppekavast> (NB! õppekavas on ka teised kujundaja eriala spetsialiseerumised lisaks liikuva graafika kujundajale)

• Õppetöö viiakse üldjuhul läbi tööpäeviti E-R kell 8.30-16.00
  • Õppeperiood üldjuhul septembrist juunini.

Loe rohkem: 30 põhjust, miks valida kutsekeskharidus Kuressaare Ametikoolist

Lõpetaja on tugevate tehniliste ning disainialaste oskustega spetsialist, kes leiab tööd videoproduktsiooni, ekraanidel kuvatavate reklaamide loomise või tarbeanimatsiooniga tegelevates ettevõtetes.

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Paljud lõpetajad on edasi õppima asunud Eesti Kunstiakadeemiasse või Kõrgemasse Kunstikooli Pallas.

Dokumentide vastuvõtt 1.03.2022 kuni 7.08.2022

Kevadine vastuvõtt

• Katsed 26.04 kell 11. Samal ajal käiakse kordamööda vestlusel ruumis D21 ja tehakse joonistamise/kompostisiooni ülesannet ruumis 109
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 3.05.2022
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 4.07.2022

Suvine vastuvõtt

• Katsed 11.08 kell 10. Samal ajal käiakse kordamööda vestlusel ruumis D21 ja tehakse joonistamise/kompostisiooni ülesannet ruumis 109.
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 15.08.2022.
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 17.08.2022

Õppetöö algus septembris 2022.

• Kompositsioon
  • Joonistamine
  • Vestlus
  • NB! Vestlusele tulles võta kaasa portfoolio ehk esitlusmapp seni disaini- või kunstivallas tehtud töödest.

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee