Kujundaja (stilist) - 2,5a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne koolipõhine - TsükliõpeEeldus alustamiseksPõhi- või keskharidusÕppeaeg2,5 a

NB! Vastuvõtt on pikendatud 6. veebruarini

Eelkõige saab kujundaja eriala tugeva disainialase hariduse kujundusprogrammide kasutamisest ja fotograafiast kuni kompositsiooni ja värvusõpetuseni. Aga see pole veel kõik. Spetsialiseerumine annab lisaks moe- ja filmistilistika oskused ning kutse.

Stilist teeb Tuhkatriinust printsessi mitte ühe võlukepi viibutusega nagu haldjas, vaid 12 tundi väsimatult mööda butiike ja secondhande tormates.Ta teab, milline materjal lendleb ja milline lõige istub, kuidas olla pealaest jalatallani femme fatale või kust leida rokokoolik rekvisiit.

Stilist tunnetab tervikut ja mõistab iga komponenti - materjali, lõiget, mustrit, värvi, valgust, aksessuaare - ning on võimeline riietama kõiki alates lihtsurelikest kuni modellide, näitlejate ja popstaarideni. Stilisti vaim on vapper ja keha vastupidav: ta pigistab endast kõik perfektse lõpptulemuse nimel ning jaksab joosta raske riideid täis kotiga õigeks ajaks fotostuudiosse, lava taha või riietusruumi.

Kui sina oled üks neist, kelle jaoks tähestik on Ampiir, Barokk, Chanel, Dior, Etno, Flower Power, siis stilisti eriala on just sinu jaoks!

Vaata õppekava>

Vilistlase arvamus

"Disain on protsess, viis kuidas jõuda tähenduslike visuaalselt nauditavate tulemusteni. Hea disain ei ole juhuslik pähetulnud idee või mõte ja just seda stilisti erialal õppisimegi Kuigi oma olemuselt keskendusime moe ja stilistika valdkonnale (mis on äärmiselt põnev!), siis disainiprotsess on oma olemusel universaalne ja rakendatav igas disaini valdkonnas.

Väga põnevate projektide läbi leidsin oma visuaalse stiili ja isikupära. Sain aru, kus on minu tugevused ja huvid. Õpingud tegid eriliseks ka inimesed ja toetus, mida õppides kogesin. Väga tore kogemus, eriala ja kool."

Geroli Peedu, 2019. a vilistlane

Lõpetaja saab töötada stilistina filme, telesaateid jms meediasisu loovate ettevõtete juures. Samuti jaekaubanduses jt moe ning stilistikaga seotud ettevõtetes.

Edasi saab õppida näiteks Eesti Kunstiakadeemias moestilistika erialal.

Õppetöö viiakse läbi tsükliõppes vastavalt õppetöö graafikule. Õppetsükkel on T-L ja kestab 8.30-17.30

Vaata tunniplaani näidet õppiva rühma õppetsüklist koolis>

Kaugemalt tulijaid saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus.

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada>

Ajakava

• Sisseastumisavalduse esitamine 29.11.2021 kuni 6.02.2022.
  • Vastuvõtuvestluse aeg: 09.02 kell 10 ruumis D21.
  • Õpilaskandidaat kinnitab elektroonilises vastuvõtu õppeinfosüsteemis SAIS enda kooli õppima asumise:10.02.2022
  • Vastuvõtutulemused kinnitatakse vastuvõtukomisjoni poolt: 14.02
  • Õppetöö algab veebruaris 2022.

• eelnev motivatsioonikiri. Motivatsioonikirja saab sisseastumisavaldust esitades üles laadida sais.ee's, saata kooli info@ametikool.ee või tuua kooli paberil.
  • vestlus

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee