Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Nahkkäsitöö valmistaja - 2a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne - tsükliõpeEeldus alustamiseksPõhi- või keskharidusÕppeaeg2 a

Nahkkäsitöö valmistaja erialal õpitakse nahkaksessuaaride (karbid, mobiilitaskud, prillitoosid, märkmikukaaned, kindad, kotid), ja nahkrõivaste valmistamist, naha taaskasutamist, paberist ja nahast köidete valmistamist ja raamatute restaureerimist, pastelde ja liistuta nahkjalatsite valmistamist.

Lisaks erialaainetele saavad õpilased baasteadmised ja oskused ka joonistamises, maalimises, nahktoodete kujundamises, vormiõpetuses, arvutigraafikas, fotograafias ja reklaamiõpetuses.

Lõpukursusel disainivad õpilased oma toote ja valmistavad selle unikaaleksemlarina, valminud nahast toode on ühtlasi ka lõputöö.

Kooli lõpetamisel on õpilasel võimalus sooritada käsitöömeistri kutseeksam.

Õppijatel on võimalus Erasmus+ toel sooritada praktika välismaal:

Loe praktikalugu Firenzest (2019)

Kuressaare Ametikooli Disainimajaka õppehoones on nahatöö õppetöökoda. Kaasaegse sisustusega ruumis on õmblusmasinad, giljotiinid jm vajalikud seadmed.

Vaata õppekava!

Õppetöö tsükliõppes E-L.

Õppetsüklid umbes kord kuus.

Lõpetajad saavad tööle asuda nahatöö tegijatena iseseisvalt või mõne nahakunstniku ateljees või erinevates nahatööga tegelevates ettevõtetes (kotid, jalatsid, rõivad, lambanahast tooted).

Edasiõppimisvõimalused on Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis või Viljandi Kultuuriakadeemias (rahvusliku suunaga nahatöö).

• Suvine dokumentide vastuvõtt 1.06 -8.08.2021
  • Sisseastumisvestlus 11.08.2021 kell 16 ruumis Õ403
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 19.08.2021
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 25.08.2021