Nahkkäsitöö - 2a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne koolipõhine - TsükliõpeEeldus alustamiseksPõhi- või keskharidusÕppeaeg2 a

Nahkkäsitöö erialal õpitakse nahkaksessuaaride (karbid, mobiilitaskud, prillitoosid, märkmikukaaned, kindad, kotid), ja nahkrõivaste valmistamist, naha taaskasutamist, paberist ja nahast köidete valmistamist ja raamatute restaureerimist, pastelde ja liistuta nahkjalatsite valmistamist.

Lisaks erialaainetele saavad õpilased baasteadmised ja oskused ka joonistamises, maalimises, nahktoodete kujundamises, vormiõpetuses, arvutigraafikas, fotograafias ja reklaamiõpetuses.

Lõpukursusel disainivad õpilased oma toote ja valmistavad selle unikaaleksemlarina, valminud nahast toode on ühtlasi ka lõputöö.

Kooli lõpetamisel on õpilasel võimalus sooritada käsitöömeistri kutseeksam.

Õppijatel on võimalus Erasmus+ toel sooritada praktika välismaal:

Loe praktikalugu Firenzest> (2019)

Kuressaare Ametikooli Disainimajaka õppehoones on nahatöö õppetöökoda. Kaasaegse sisustusega ruumis on õmblusmasinad, giljotiinid jm vajalikud seadmed.

Vaata õppekava>

Õppetöö tsükliõppes E-L.

Õppetsüklid umbes kord kuus.

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada

Lõpetajad saavad tööle asuda nahatöö tegijatena iseseisvalt või mõne nahakunstniku ateljees või erinevates nahatööga tegelevates ettevõtetes (kotid, jalatsid, rõivad, lambanahast tooted).

Edasiõppimisvõimalused on Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis või Viljandi Kultuuriakadeemias (rahvusliku suunaga nahatöö).

Dokumentide vastuvõtt 1.03.2022 kuni 7.08.2022

Kevadine vastuvõtt

• Vestlus 27.04 kell 16 ruumis Õ403
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 3.05.2022
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 4.07.2022

Suvine vastuvõtt

• Vestlus 10.08 kell 16 ruumis Õ403
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 15.08.2022
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 17.08.2022

Õppetöö algus septembris 2022.

• eelnev motivatsioonikiri (motivatsioonikirja saab sisseastumisavaldust esitades üles laadida sais.ee's, saata kooli info@ametikool.ee või tuua kooli paberil)
  • vestlus

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee