Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Noorem tarkvaraarendaja - 2a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne - tsükliõpeEeldus alustamiseksPõhi- või keskharidusÕppeaeg2 a

Tarkvara arendaja erialal keskendutakse uue tarkvara ja veebilahenduste loomisele, testimisele ning dokumenteerimisele.

Õppekava on sarnane kutsekeskharidusõppe tarkvara arenduse õppekavaga. Erinevus seisneb selles, et täiskasvanud õppijatega liigutakse tsükliõppes edasi kiiremas tempos ja õppeainete mahud on veidi väiksemad.

"Tarkvaraarendajaks õpin sellepärast, et tahan eriala kiire arenguga kursis olla ja sellele oma panuse anda. Kasuks tuleb veel tööturul suur nõudlus ning amet ise on huvitav. Ametikoolis meeldib innovatiivne suhtumine õppimisse, vaba keskkond ja vastutulelikud õppejõud."

Romet Pihlak, õpilane (lõpetas kooli 2018).

Üks põhjus, miks ametikooli õppima tulla, on suurepärased õpetajad. Vaata videot inglise keele ja arvutierialade õpetajast muusik Ian Petterssonist:

Õppetöö on projektipõhine: õpitakse praktiliste projektide käigus, kus meeskonnatööna luuakse näiteks veebiportaale, rakendusi vm tarkvaralahendusi. Õppijad saavad projektide käigus lisaks erialaoskustele arendada ka oma suhtlemis-, juhtimis-, ja meeskonnatööoskusi, mida ettevõtted täna väga oluliseks peavad.

Valikmoodulid

• Veebidisain. Kuressaare Ametikool on ainus kutseõppeasutus Eestis, kus õpetatakse nii IKT- kui ka disainierialasid. Arusaamine kompositsioonist, värvidest ja tüpograafiast on veebirakenduste loojatele tähtis
  • Muusikatehnoloogia, mis sisaldab arvutimängudele ja veebilehtedele audio loomist ja programmeerimist, heli salvestamist ja vastava tarkvara kasutamist.
  • Ettevõtlus. Koos kaasõpilastega luuakse õpilasfirma ja saadakse julgus ning põhioskused oma ettevõtte või start-upi loomiseks.
  • Robootika. Õpitakse looma roboteid, mille käigus saadakse baasteadmised elektroonikast ja arendatakse oma programmeerimisoskusi.
  • Serverid ja võrgud. Saadakse põhioskused selleks, et töötada võrguadministraatori või IT-tugiisikuna.

Koolil on kaasaegsed arvutiklassid ja pikaajaline kogemus infotehnoloogia erialade õpetamisel. Erialal õppimine eeldab huvi reaalainete vastu, püsivust ja loogilist mõtlemist.

Vaata õppekava!

Õppetöö viiakse läbi tsükliõppes vastavalt õppetöö graafikule. Õppetsükli pikkus on 3 päeva. Õppepäev kestab 8.30-17.30

Vaata õppetsükleid 2019/2020 õppeaastal!

Kaugemalt tulijaid saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus.

Tarkvara arendaja eriala lõpetanud saavad tööle asuda tarkvara testijate või arendajatena. Läbitavad moodulid võimaldavad töötada ka IT-spetsialistina ettevõtetes ja asutustes.

Lõpetanud saavad soovi korral edasi õppida kõrgkoolides info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga seotud erialadel.

Kevadine vastuvõtt

• Erialale saab astuda ka kevadisel vastuvõtul 30.03 kuni 17.04.2020 (koolituskohtadest täidetakse kuni 50%)
  • Vastuvõtuvestlused viiakse läbi elektrooniliselt 21.-23. aprillil. Iga avalduse esitajaga võetakse ühendust.
  • Kevadine vastuvõtt annab võimaluse endale enne suve algust õppekoht kindlustada
  • Kui õppidasoovijal on kevadise vastuvõtu ajal põhikooli lõpetamine pooleli, saab lõputunnistuse esitada suve jooksul.

Suvine vastuvõtt

• Sisseastumisavalduse esitamine 1.06.2020 kuni 09.08.2020