Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Noorem tarkvaraarendaja - 3a

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne - päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3 a

Noorem tarkvaraarendaja eriala saab õppida ka tsükliõppes!

Tarkvara arendaja erialal keskendutakse uue tarkvara ja veebilahenduste loomisele, testimisele ning dokumenteerimisele.

Õppetöö on projektipõhine: õpitakse praktiliste projektide käigus, kus meeskonnatööna luuakse näiteks veebiportaale või veebirakendusi. Nii saavad lõpetajad lisaks erialaoskustele arendada ka oma suhtlemis-, juhtimis-, ja meeskonnatööoskusi, mida ettevõtted täna väga oluliseks peavad.

Vaata täpsemalt õppekavast!

Valikmoodulid

• Veebidisain. Kuressaare Ametikool on ainus kutseõppeasutus Eestis, kus õpetatakse nii IKT- kui ka disainierialasid. Arusaamine kompositsioonist, värvidest ja tüpograafiast on veebirakenduste loojatele tähtis
  • Virtuaalreaalsus. Ametikooli innovatsioonilaboris on erinevad virtuaalreaalsuse seadmed, mille jaoks luuakse projektitööna tarkvararakendusi.
  • Serverid ja võrgud. Saadakse põhioskused selleks, et töötada võrguadministraatori või IT-tugiisikuna.
  • Ettevõtlusõpe. Koos kaasõpilastega luuakse õpilasfirma ja saadakse julgus ning põhioskused oma ettevõtte või start-upi loomiseks.
  • Robootika. Õpitakse looma roboteid, mille käigus saadakse baasteadmised elektroonikast ja arendatakse oma programmeerimisoskusi.
  • Muusikatehnoloogia, mis sisaldab arvutimängudele ja veebilehtedele audio loomist ja programmeerimist, heli salvestamist ja vastava tarkvara kasutamist.
  • 3D graafika elemendid ja töövõtted. Õpitakse looma 3D graafilisi pilte ja animatsioone ning ametikooli innovatsioonilaboris 3D elemente printima.
  • Video, heli ja graafilised elemendid. Õpitakse looma ja kokku panema videot, kus on ühendatud nii video- ja helitöötlus, eriefektid kui ka graaflise disaini elemendid.
  • Tootedisain. Tehakse läbi praktiline tootedisani projekt probleemanalüüsist ja eelarvestamisest kuni prototüübi valmimise, esitlemise ning turunduse ja müügi kavandamiseni.
  • Tarkvaraprojekt. Luuakse, dokumenteeritakse ja esitletakse veebilehe loomise või tarkvaraarendusega seotud projekt.

Koolil on kaasaegsed arvutiklassid ja pikaajaline kogemus infotehnoloogia erialade õpetamisel. Erialal õppimine eeldab huvi reaalainete vastu, püsivust ja loogilist mõtlemist.

Vaata projektõppe ruumi virtuaaltuuriga!

• Õppetöö viiakse üldjuhul läbi tööpäeviti E-R kell 8.30-16.00
  • Õppeperiood üldjuhul septembrist juunini

Tarkvara arendaja eriala lõpetanud saavad tööle asuda tarkvara testijate või arendajatena. Läbitavad moodulid võimaldavad töötada ka IT-spetsialistina ettevõtetes ja asutustes.

“Tegu on selgelt number 1 valdkonnaga nii maailmas kui ka Eestis, kus oodatakse kõige suuremat töökohtade kasvu ja kus on pea kõrgeimad palgad. 16 on õige vanus põhjalike IT-õpingutega alustamiseks. Mida varem alustada, seda kaugemale jõutakse.”

Jane Mägi, juhtõpetaja

Loe selle eriala kohta ametialade andmebaasist!

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Lõpetanud saavad soovi korral edasi õppida kõrgkoolides info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga seotud erialadel.

• Sisseastumisavalduse esitamine 1.06.2020 kuni 09.08.2020
  • Vastuvõtuvestlus 11.08.2020 kell 9 ruumis K206