Pagar - 1a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne koolipõhine - TsükliõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg1 a

Õpitakse valmistama erinevaid tainaid ja pagaritooteid, õpitakse tundma pagaritöö põhitooraineid ja neid ette valmistama pagari- ja kondiitritoodete tootmiseks.

„Küpsetamine toetab minu meelest ka vaimset tervist - ühelt poolt on võimalik näha suhteliselt lühikese aja jooksul tulemust ja tunda rõõmu tehtust ja teiselt poolt kogeda maitseelamust. Ja seda on võimalik ka jagada teistega."

Gerli Sirk. Pagari eriala 2020. a vilistlane

""Meistriks õpitakse ikka meistri käe all" oli minu lähtekoht, kui Kuressaare Ametikooli pagari erialale astusin. Olin juba oma väikeses külakohvikus leiba küpsetanud kui kuulsin, et ametikoolis on tugevad pagari eriala õpetajad Kristiina Rand ja Tiiu Tamsalu.

Nii läksingi õppima ja pole kordagi kahetsenud. Pigem vastupidi – õpetajad üllatasid mind oma laia silmaringi, heatujulise töökorralduse ja vastutuleliku suhtumisega.

Sain vastused kõikidele oma küpsetamise juures tekkinud küsimustele ning inspiratsiooni uute toodetega katsetamiseks. Lisaks aitas ametikooli personal mind hea praktikoha leidmisel ja toetas praktikal viibimist igati. Olen mitmel korral tabanud end mõttelt, et võimalusel teeksin sama õppe ka teist korda läbi..."

Aivar Kalle. Pagari eriala õppija.

Õpitakse valmistama rukki- ja nisujahutainast lihtpagaritooteid, lisaks kihitatud ja kihitamata pärmitainast valikpagaritooted ning pagaritoodete külmutamist ja pakendamist.

Valikmoodulites on muuhulgas eritoitlustus, toidufotograafia ja eriala toetav arvutiõpetus.

Vaata õppekava>

Pildid õppetööst

Stritslite esitlus 07.01.2022>

Kutseeksamid 27.-28.01.2022>

Leivalaat 14.10.2022>

Välispraktikavõimalus

Erasmus+ toel on õppijal võimalik sooritada praktika välisriigis. Erasmus+ tasub reisi-, majutus- ja elamiskulud praktikakohas. Loe praktikalugusid:

Kui pannkoogitainas läheb nässu (Piret Prantsusmaal, 2019)>

Pagari praktikapäev algab vara (Aivar Soomes, 2022)>

Pagar kasside saarel: oma tööriistad kaasa ja tipphotelli (Kersti Küprosel, 2022)>

Pagarid leiavad tööd leivatööstustes, pagaritöökodades ja toitlustusettevõtetes, kus küpsetatakse leiva- ja saiatooteid. Võimalik on ka oma ettevõtte loomine.

Edasiõppimise võimalused

Kuressaare Ametikoolis saab lõpetaja edasi õppida kondiitri erialal.

Vastavalt õppetöö graafikule K-L, keskmiselt üks õppetsükkel kuus.

Õppetöö ajad:

• K 12.45-19.05
  • N,R 8.30-19.05
  • L 8.30-16.45

Milline tunniplaan välja võib näha? Vaata siit juba õppiva rühma tsükliõppe nädala tunniplaani>

Kaugemalt tulijad saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus>.

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada>

Dokumentide esitamine 28.11.2022 kuni 8.01.2023.

Talvine vastuvõtt

• Vestlus toimub 11.01 kell 16 ruumis K208
  • Kool kinnitab vastuvõtu tulemused 19.01.2023
  • Õpilaskandidaat kinnitab õppima asumise hiljemalt 23.01.2023

Õppetöö algus veebruaris 2023.

Vaata lisainfot vastuvõtudokumentide ja -korralduse kohta siit>

• eelnev motivatsioonikiri. Motivatsioonikirja saab sisseastumisavaldust esitades üles laadida sais.ee's, saata kooli info@ametikool.ee või tuua kooli paberil.
  • vestlus

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee