Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Raamatupidaja - 2a

ÕppeliikKutseeriharidusõpeÕppevormStatsionaarne - TsükliõpeEeldus alustamiseksKeskharidusÕppeaeg2 a

Raamatupidaja tegeleb järgmiste majandusarvestuse valdkondadega - põhiliselt finantsarvestusega, kuid ka finantsaruannete analüüsiga, maksuarvestusega, kulu- ja eelarvestusega.

Õppida saab kodusaarelt lahkumata ja hoida sellega kokku aega ning raha. Eriala sobib neile, kes on püsivad ja täpsed ning kellele meeldivad arvud. Õppima tulek annab võimaluse ennast ületada, tulla mugavustsoonist välja ning saada enesekindlus elukestvas õppes jätkamiseks.

Loe eriala kohta rohkem ametite andmebaasist!

Õpetajad on igapäevase raamatupidamistöö kogemusega praktikud.

Õpingute lõpus on kutseeksam, mille edukad sooritajad saavad raamatupidaja 5. taseme kutsetunnistuse.

Vaata õppekava

Õppetöö viiakse läbi tsükliõppes vastavalt õppetöö graafikule. Õppetsükkel on E-R ja kestab 8.30-16.00

Vaata õppetsükleid 2019/2020 õppeaastal!

Kaugemalt tulijaid saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus.

Eriala on õppima tuldud selleks, et oma ettevõttes ise raamatupidamisega hakkama saada või pereettevõttes panustada. Võimalus on ka luua iseendale töökoht raamatupidamisfirma näol.

5. taseme raamatupidajad saavad töötada erineva suurusega ettevõtetes ja raamatupidamisteenust osutavates firmades. Suurettevõtte pearaamatupidajaks saamiseks tuleks edasi õppida.

Lõpetanud saavad soovi korral edasi õppida kõrgkoolides majandusarvestuse või ettevõtlusega seotud erialadel.

Kuressaare Ametikoolis saab oma ettevõtlusalaseid oskusi täiendada väikeettevõtja või ärikorralduse spetsialisti erialal ning juba läbitud õppemoodulid VÕTA-ga üle kanda.

• Sisseastumisavalduse esitamine 1.06.2020 kuni 09.08.2020
  • Vastuvõtuvestlus 12.08.2020 kell 13 ruumis K206