Väikeettevõtja - 2a

ÕppeliikKutseeriharidusõpeÕppevormStatsionaarne koolipõhine - TsükliõpeEeldus alustamiseksKeskharidusÕppeaeg2 a

Väikeettevõtja eriala annab põhioskused oma ettevõtte loomiseks. Õppijate hulgas on neid, kes on kõrgkooli lõpetamise ja erialase töökogemuse saamise järel kodusaarele tagasi tulnud, et siin endale ise töökoht luua ja rikastada Saaremaa ettevõtlusmaastikku.

Eriala sobib tegusatele ja ettevõtlikele inimestele, kes soovivad olla sõltumatud tööandjast ja sukelduda oma ettevõtte arendamise kaasakiskuvasse maailma.

"Minule andis see eriala palju edasisi töövõimalusi, ning avardas suurel määral minu silmaringi. Koolis sooritatud välispraktika on üks mu senise elu vingeimaid kogemusi ja soovitan seda igaühele.

Aitäh, Kuressaare Ametikool."

Martin Õisnurm, 2017. a vilistlane

Õpitakse äriplaani koostamist, raamatupidamise aluseid, turundust jt ärimaailma põhitõdesid. Saadakse julgus oma ettevõte luua, uued sõbrad ja kontaktid.

Õppetöö osaks on õppekäigud ettevõtetesse ja projektid ürituste korraldamise kogemuse saamiseks.

Lõpetaja saab koos lõputunnistusega ka 5. taseme kutsetunnistuse.

Vaata ka õppekava>

Parimatel õppijatel on võimalus sooritada praktika välisriikides. 2018/2019 õppeaastal käidi praktikal Hollandis ja Iirimaal.

Õppetöö viiakse läbi tsükliõppes vastavalt õppetöö graafikule. Õppetsükkel on E-R ja kestab 8.30-16.00

Vaata tunniplaani näidet õppiva rühma õppetsüklist koolis>

Kaugemalt tulijaid saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus.

Mitmed Tallinnas elavad õppijad on pidanud õppetsüklit kui puhkuseks: saab tulla „mullist“ välja, ummikuteta liikuda, spaas puhata. Kõik on käe-jala juures.

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada

Väikeettevõtja eriala lõpetanud saavad töötada mistahes ettevõttes, aidates kaasa ettevõtte töö korraldusele ja turundustegevusele, neil on esmased oskused asjaajamises, personalitöös ja raamatupidamises. Õppijad saavad esmase ettevalmistuse iseseisvalt ettevõtlusega alustamiseks.

Meie väikeettevõtluse eriala vilistlase hulgas on mitmeid edukaid ettevõtjaid, kes arendavad kohalikku majandust.

Lõpetanud saavad soovi korral edasi õppida kõrgkoolides ettevõtlusega seotud erialadel.

Kuressaare Ametikoolis saab oma raamatupidamisalaseid oskusi täiendada raamatupidamise erialal ning juba läbitud õppemoodulid VÕTA-ga üle kanda.

Dokumentide vastuvõtt 1.03.2022 kuni 7.08.2022

Kevadine vastuvõtt

• Vestlus 27.04 kell 16 ruumis K206
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 3.05.2022
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 4.07.2022

Suvine vastuvõtt

• Vestlus 10.08 kell 13 ruumis K206
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 15.08.2022
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 17.08.2022

Õppetöö algus septembris 2022.

• eelnev motivatsioonikiri
  • vestlus