Väikelaevaehitaja – 3 a

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne, koolipõhine – päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3 a

Väikelaevaehitaja valmistab puust, metallist või komposiitmaterjalist paate, jahtlaevu ja kaatreid kerepikkusega kuni 24 m ning paigaldab neisse sisustust, laevatehnikat ja elektriseadmeid.

Kuressaare Ametikool on ainus kutsekool Eestis, kus väikelaevaehitust õppida saab.

Koolil on kaasaegse sisseseadega õppetöökojad.

Saaremaal on palju edukaid väikelaevu ehitavaid ettevõtteid, kuhu õppijad saavad praktikale ning hiljem tööle minna.

Vaata õppekava>

Õpingute lõpus tehakse väikelaevade ehitaja kutseeksam. Eksami sooritajad saavad kutsetunnistuse, millega tõsta oma väärtust tööjõuturul.

Õppijate arvamused

Gert Aadussoo Kuressaare Ametikool väikelaevaehitaja
"Õpingud andsid valitud erialal väga hea vilumuse. Sain omandada praktilisi kogemusi ettevõttes, mis on ametikooli puhul väga suur pluss. Hea on ka see, et ametikoolis on võimalik omandada eriala, millel soovid kunagi karjääri teha, ja samal ajal saad ka keskhariduse."
2017. a vilistlane

"Paadiehitus ei ole päevad läbi sama liinitöö, vaid väljakutsed on väga erinevad. Praegusel erialal saab jahtidega sõitmas käidud ja isegi kaatreid Soome viidud ja toodud."

Teet Kirst
2016. a vilistlane

• Õppetöö viiakse läbi tööpäeviti E–R kell 8.30–16.00
  • Õppeperiood kestab septembrist juunini

Loe rohkem: 30 põhjust, miks valida kutsekeskharidus Kuressaare Ametikoolist>

Eesti väikelaevaehituse keskuseks on Saaremaa.

Vaata rohkem väikelaevaehituserialade õppimise kohta Saaremaal>

Kui täna annavad väikelaevaehitusettevõtted üle Eesti tööd 500 inimesele, siis lähiaastail oodatakse selle arvu kahekordistumist. Eestis on alles vajadus tekkimas väikelaevade hoolduse ning remondi järele, mis pakub tulevikus täiendavaid töövõimalusi.

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

TalTech Mereakadeemia Meremajanduse keskuses Kuressaares saab õppida meretehnika ja väikelaevaehituse eriala, mis annab ametikoolis väikelaevaehitaja vilumused ja keskhariduse omandanud noorele võimaluse saada väikelaevaehituse inseneriks, omandada rakenduskõrgharidus ning tõusta karjääriredelil.

Dokumentide esitamine 1.03.2023 kuni 6.08.2023.

Kevadine vastuvõtt

• Vestlus 27.04 kell 15 ruumis Õ-303
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 4.05.2023
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 30.06.2023

Suvine vastuvõtt

• Vestlus 09.08 kell 10 ruumis Õ-303
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 16.08.2023
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 21.08.2023

Õppetöö algus septembris 2023.

• vestlus

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee