Üldiselt korraldab ametikool kolm sisseastumisavalduste vastuvõttu aastas: talvine (detsembris-jaanuaris), kevadine (aprillis) ja suvine (juuni-august).
Väikelaevaehitaja valmistab puust, metallist või komposiitmaterjalist paate, jahtlaevu ja kaatreid kerepikkusega kuni 24 m ning paigaldab neisse sisustust, laevatehnikat ja elektriseadmeid.
Kuressaare Ametikool on ainus kutsekool Eestis, kus väikelaevaehitust õppida saab.
Õpingute lõpus tehakse väikelaevade ehitaja kutseeksam. Eksami sooritajad saavad kutsetunnistuse, millega tõsta oma väärtust tööjõuturul.
Õppijate arvamused
"Õpingud andsid valitud erialal väga hea vilumuse. Sain omandada praktilisi kogemusi ettevõttes, mis on ametikooli puhul väga suur pluss. Hea on ka see, et ametikoolis on võimalik omandada eriala, millel soovid kunagi karjääri teha, ja samal ajal saad ka keskhariduse."
"Paadiehitus ei ole päevad läbi sama liinitöö, vaid väljakutsed on väga erinevad. Praegusel erialal saab jahtidega sõitmas käidud ja isegi kaatreid Soome viidud ja toodud."
Kui täna annavad väikelaevaehitusettevõtted üle Eesti tööd 500 inimesele, siis lähiaastail oodatakse selle arvu kahekordistumist. Eestis on alles vajadus tekkimas väikelaevade hoolduse ning remondi järele, mis pakub tulevikus täiendavaid töövõimalusi.
Edasiõppimisvõimalused
TalTech Mereakadeemia Meremajanduse keskuses Kuressaares saab õppida meretehnika ja väikelaevaehituse eriala, mis annab ametikoolis väikelaevaehitaja vilumused ja keskhariduse omandanud noorele võimaluse saada väikelaevaehituse inseneriks, omandada rakenduskõrgharidus ning tõusta karjääriredelil.
Sisseastumise ajakava
Dokumentide esitamine 1.03.2022 kuni 7.08.2022
Kevadine vastuvõtt
Vestlus 27.04 kell 15 ruumis Õ303
Ametikool kinnitab vastuvõtuvestluse tulemused 3.05.2022
Õppidasoovija kinnitab õppima asumise hiljemalt 4.07.2022
Suvine vastuvõtt
Vestlus 10.08 kell 10 ruumis Õ303
Ametikool kinnitab vastuvõtuvestluse tulemused 15.08.2022
Õppidasoovija kinnitab õppima asumise hiljemalt 17.08.2022