Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Väikelaevaehitaja - 2a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne - tsükliõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg2 a

Kuressaare Ametikool on ainus kutsekool Eestis, kus väikelaevade ehitust õppida saab.

Väikelaevade ehitaja teeb puust, metallist või plastikust paate, jahtlaevu ja kaatreid kerepikkusega kuni 24m ning paigaldab neisse sisustust ja lisavarustust.

Vilistlaste arvamused

Martin Jaško väikelaevaehitaja vilistlane
"Kool on super. See oli täiskasvanute kursus. Ma võin ainult kiidusõnu öelda selle kohta, kuidas õppejõud-juhendajad suhtuvad täiskasvanutesse. Meiega ei ole olnud lihtne, aga samas ma usun, et meiega on olnud ka lõbus."

Martin Jaško
2019. a vilistlane

Ollemikkel Õige väikelaevaehitaja vilistlane
“Kool on minu jaoks murdnud müüdi, et õppimine  on kohati igav ja üksluine. Ametikoolis on kena kõik! Pole puudust vahenditest ega oskustest juhendajate kogemuste näol. Ehita laev  puidust, metallist või klaasplastist.“

Ollemikkel Õige
2019. a vilistlane

Ametikoolil on Kuressaare lähedal Upa külas asuvas Tehnoloogiamajaka õppehoones kaasaegse sisseseadega õppetöökoda.

Vaata õppekava

Õppetöö on tsükliõppes, üle nädala N-L.

Kaugemalt tulijail on võimalus elada õpilaskodus.

Saaremaal on palju edukaid väikelaevu ehitavaid ettevõtteid, kuhu õppijad saavad praktikale ning hiljem tööle minna.

Eesti väikelaevaehituse keskusteks on Saaremaa. Kui täna annavad väikelaevaehitusettevõtted üle Eesti tööd 500 inimesele, siis lähiaastail oodatakse selle arvu kahekordistumist. Eestis on alles vajadus tekkimas väikelaevade hoolduse ning remondi järgi, mis pakub tulevikus täiendavaid töövõimalusi.

TalTech Mereakadeemia Meremajanduse keskuses Kuressaares saab õppida meretehnika ja väikelaevaehituse eriala, mis annab ametikoolis oskustöölise vilumused ja keskhariduse omandanud noorele võimaluse saada väikelaevaehitusinseneriks, omandada rakenduskõrgharidus ning karjääriredelil tõusta.

Kuressaare Ametikoolis saab materjalitöötluse alaseid oskuseid edasi arendada tisleri, CNC-puidutöötlemiskeskuse operaatori või mööblirestauraatori erialal.

• Kevadine sisseastumisavalduse esitamine 29.03 - 16.04.2021 (koolituskohtadest täidetakse kuni 50%)
  • Kevadine vastuvõtt: vestlus 22.04 kell 16 ruumis Õ303

• Suvine dokumentide vastuvõtt 1.06 -8.08.2021