Erialad

Siin lehel on ülevaade erialadest, mida Kuressaare Ametikoolis õppida saab.

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on lehel Sisseastumine

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Väikelaevaehitaja - 3a

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne - päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3 a

Väikelaevade ehitaja teeb puust, metallist või plastikust paate, jahtlaevu ja kaatreid kerepikkusega kuni 24m ning paigaldab neisse sisustust, laevatehnikat ja elektriseadmeid.

Kuressaare Ametikool on ainus kutseõppeasutus Eestis, kus väikelaevade ehitust õppida saab. 

Koolil on kaasaegse sisseseadega õppetöökoda ja Saaremaal on palju edukaid väikelaevu ehitavaid ettevõtteid, kuhu õppijad saavad praktikale ning hiljem tööle minna.

Õpingute lõpus tehakse väikelaevade ehitaja kutseeksam. Eksami sooritajad saavad kutsetunnistuse, millega tõsta oma väärtust tööjõuturul.

Gert Aadussoo Kuressaare Ametikool väikelaevaehitaja"Õpingud andsid valitud erialal väga hea vilumuse. Sain omandada praktilisi kogemusi ettevõttes, mis on ametikooli puhul väga suur pluss. Hea on ka see, et ametikoolis on võimalik omandada eriala, millel soovid kunagi karjääri teha, ja samal ajal saad ka keskhariduse."
Gert Aadussoo, 2017. a vilistlane
 
Paadiehitus ei ole päevad läbi sama liinitöö, vaid väljakutsed on väga erinevad. Praegusel erialal saab jahtidega sõitmas käidud ja isegi kaatreid Soome viidud ja toodud."
Teet Kirst, 2016. a vilistlane

Töövõimalused

Eesti väikelaevaehituse keskuseks on Saaremaa. 

Vaata rohkem väikelaevaehituserialade õppimise kohta Saaremaal.

Kui täna annavad väikelaevaehitusettevõtted üle Eesti tööd 500 inimesele, siis lähiaastail oodatakse selle arvu kahekordistumist. Eestis on alles vajadus tekkimas väikelaevade hoolduse ning remondi järgi, mis pakub tulevikus täiendavaid töövõimalusi.

Edasiõppimisvõimalused

Kuressaares TTÜ Eesti Mereakadeemia Meremajanduskeskuses saab õppida meretehnika ja väikelaevaehituse eriala, mis annab ametikoolis oskustöölise vilumused ja keskhariduse omandanud noorele võimaluse saada väikelaevaehitusinseneriks, omandada rakenduskõrgharidus ning karjääriredelil tõusta.