Meie koolist

Kooli sümboolika

Kuressaare Ametikool logo ning tunnusgraafika rõhutavad inimese- ja õpilasekesksust.

Logol on oranžide mummudega kujutatud kahe inimkuju stiliseeritud käepigistust. „Kool ei ole esemed ja asjad – maja, raamat või viljapea, mis oli meie vanal logol, vaid teadmiste, oskuste ja elukogemuse saamise koht, kus võtmeroll on inimestel ja nendevahelisel läbisaamisel,“ lausus ametikooli direktor Neeme Rand, kui logo kasutusele võeti.

Tunnusgraafika põhilisteks värvideks on oranž ning sinine. „Oranž väljendab noortepärasust, kuna suur osa meie õpilastest on noored,“ ütles Rand. „Sinine sümboliseerib ühelt poolt merd Saaremaa ümber ning teisalt meie järjest kasvavat sihtrühma – elukogenumaid täiskasvanud õppijaid.“

Logo autoriks on Orissaarest pärit Madis Vaher, kes õppis ametikoolis kunstilise kujundamise eriala ning Tartu Ülikoolis semiootikat. Madis töötab ametikooli disaini õppesuunas õpetajana.

Ametikooli logo värviversioonid (pdf)

Ametikooli laul

Kuressaare Ametikooli laul „Meistriks ei sünnita“ valmis 2007. a ametikooli 85. sünnipäevaks.

Sõnad: Viiu Kose, Tiia Rihvk, Jane Mägi
Viis: Ülle Reinsoo
Seade: Anita Kangur

Meistriks ei sünnita,
meistriks ei sunnita,
tulevik on sinu käes.

Kodus ja kaugemal
hätta ei jää sa eal,
kui vaid tööd tunned ja tead.

Siit meie koolist saad endale tiivad,
tahe ja tarkus sind edasi viivad.
Radu on palju, sa oma neist leia,
otsides, eksides kurss õige hoia!

Meistriks ei sünnita,
meistriks ei sunnita,
tulevik on sinu käes.

Kodus ja kaugemal
hätta ei jää sa eal,
kui vaid tööd tunned ja tead.

Me Kuressaare Ametikool,
aastatelt eakas kuid hingelt nii noor.
Kindlalt jääd püsima muutuste tuules.
Kena ja kodune oled sa, oma, armas sa, me kool!

Kuula laulu (mp3)

Fonogramm (mp3)