Stilist teeb Tuhkatriinust printsessi mitte ühe võlukepi viibutusega nagu haldjas, vaid 12 tundi väsimatult mööda butiike ja kasutatud riiete poode tormates. Ta teab, kust leida ajastule omaseid rekvisiite, oskab valida sobilikke materjale ja moekaid lõikeid, millega rõhutada kandja välimust.

Stilist tunnetab tervikut ja mõistab iga komponenti – materjali, lõiget, mustrit, värvi, valgust, aksessuaare – ning on võimeline riietama kõiki alates lihtsurelikest kuni modellide, näitlejate ja popstaarideni.

Stilisti vaim on vapper ja keha vastupidav: ta pigistab endast kõik perfektse lõpptulemuse nimel ning jaksab joosta raske riideid täis kotiga õigeks ajaks fotostuudiosse, lava taha või riietusruumi.

Kui sina oled üks neist, kelle jaoks tähestik on Ampiir, Barokk, Chanel, Dior, Etno, Flower Power, siis stilisti eriala on just sinu jaoks!

Erialal saadakse põhjalikud teadmised ja oskused joonistamisest-maalimisest, värvusõpetusest, kompositsioonist, arvutigraafikast ja kujundustarkvarast, fotograafiast, reklaamikunstist. Õpitakse ka kultuuri- ja kunstilugu, vormiõpetust ning kalligraafiat.

Kuressaare Ametikool on üks kahest koolist Eestis, kus põhikoolilõpetaja nii põhjalikult kunstile ja disainile keskenduda saab. Seetõttu on enam kui pooled kunstierialadele õppima asunutest pärit väljastpoolt Saare maakonda.

Kooli õpilased osalevad aktiivselt ka kohalikus kunstielus. Kaasaegne õppehoone Disainimajakas on varustatud tänapäevaste tehniliste vahenditega – kujundusarvutite, plotterite jm õppevahenditega.

Vaata täpsemalt õppekavast! (NB! dokumendis on ka teised kujundaja eriala spetsialiseerumised lisaks stilistile)

• Õppetöö toimub tööpäeviti E–R kell 8.30–16.00
  • Õppeperiood kestab üldjuhul septembrist juunini

Stilistide töövõimalused on mitmekülgsed: nad saavad töötada moeajakirjade, rõivabrändide, kaubandusettevõtete, filmistuudiote jpt ettevõtete juures, kus on vaja tunda moestilistikat, selle ajalugu, popkultuuri, lavastada fotosessioone, riietada staare, modelle või avaliku elu tegelasi.

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Paljud lõpetajad on edasi õppima asunud Eesti Kunstiakadeemiasse või Kõrgemasse Kunstikooli Pallas.

• Sisseastumisavaldust saab esitada 01.06.2020 kuni 09.08.2020
  • Vastuvõtuvestlus toimub 11.08.2020 kell 10 ruumis D21
  • Vestlusega samal ajal on joonistamine ja kompositsioon 11.08.2020 kell 10 ruumis 109
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 21.08.2020
  • Õppima asumise kinnitab õpilaskandidaat hiljemalt 27.08.2020

Õppetöö algus septembris 2020.

• Kompositsioon
  • Joonistamine
  • Vestlus
  • NB! Vestlusele tulles võta kaasa portfoolio ehk esitlusmapp seni disaini- või kunstivallas tehtud töödest.
Язык
Эстонский
Поле:
Disain
Pictures:
Kuressaare Ametikool kujundaja (stilist)
stilist kuressaare ametikool
Tabbed content page type:
Speciality
Erialade tabel: