Kergete rõivaste rätsep on uus eriala Kuressaare Ametikoolis, mis asendab senise õmbleja eriala.

Eriala on neile, kes on huvitatud õmblemisoskusest, moest ja kvaliteetsetest rõivastest ning soovivad sellel alal töötada, edasi õppida või muul moel saadud oskusi kasutada.

Õpitakse tundma õmblusseadmeid ja –materjale, õmmeldakse valmis põhilised rõivaesemed alates seelikust kuni piduliku kleidi ja soojendusvoodriga jopeni.

Vaata õppekava!

Õhtuõpe: tunnid toimuvad T - N kell 16.00-20.40 ja üle nädala laupäeval kell 9.15-14.15

Rätsepad töötavad õmblusettevõtetes ja a-ateljeedes. Võimalik on õmblustöid teha ka põhitöö kõrvalt.

Loe rohkem ametite andmebaasist!

Kergete rõivaste rätsepa eriala lõpetanud saab edasi õppida rätsepa erialal teistes Eesti ametikoolides. Rakenduskõrghariduse saab omandada näiteks Tallinna Tehnikakõrgkooli rõiva ja tekstiili instituudis.

• Sisseastumisavalduse esitamine 1.06.2020 kuni 09.08.2020
  • Vastuvõtuvestlus 13.08.2020 kell 14 ruumis Õ403
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 21.08.2020
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 27.08.2020