Õmblemine on neile, kes on huvitatud õmblemisoskusest, moest ja kvaliteetsetest rõivastest ning soovivad sellel alal töötada, edasi õppida või muul moel saadud oskusi kasutada.

Õmbleja põhitööks on õmblustoodete valmistamine. Ta peab tundma materjale ning oskama neid säästlikult kasutada. Tema põhilisteks töövahenditeks on õmblusmasin, kuumtöötlusseade ja abitöövahendid.

Õpitakse tundma õmblusseadmeid ja –materjale, õmmeldakse valmis põhilised rõivaesemed alates seelikust kuni piduliku kleidi ja soojendusvoodriga jopeni.

Vaata õppekava!

Õmblejad töötavad põhiliselt suuremates ja väiksemates õmblusettevõtetes, vastavate isikuomaduste ja arengusoovi korral ka õmblusateljeedes. Võimalik on õmblustöid teha ka põhitöö kõrvalt.

Õmbluse eriala lõpetanud saab edasi õppida rätsepa erialal teistes Eesti ametikoolides. Rakenduskõrghariduse saab omandada näiteks Tallinna Tehnikakõrgkooli rõiva ja tekstiili instituudis.

• vestlus
  • motivatsioonikiri

Язык
Эстонский