Ametikooli õpilased lähevad Hollandisse võistlema

Дата создания 12.11.2018

Kaks ametikooli kokaõpilast võistlevad 12.-16. novembrini Hollandis korraldatavatel Euroopa Hotelli- ja Turismikoolide Assotsiatsiooni AEHT aastavõistlustel.

„Läheme oma parimate õpilastega võistlema, et nad saaksid rahvusvahelist kogemust ja arendaksid eakaaslastega teistest riikidest suheldes sotsiaalseid oskusi. Tahame motiveerida ja innustada ka teisi õpilasi – kui oled ise hakkaja ja tubli, siis pakub ametikool palju põnevaid võimalusi,“ rääkis ametikooli direktor Neeme Rand. „Koolina tahame olla jätkuvalt Euroopas kaardil.“

Markus Treirart lööb kaasa kokkade kümnevõistluses, kus tuleb kolmeliikmelise rahvusvahelise võistkonna koosseisus näidata kõrgetasemelisi oskusi kokatöös.

Ragmar Mere võistleb barista võistlusel, kus tuleb osata valmistada espressot ja cappucinot. Lisaks tuleb valmistada espresso põhjal fantaasiajook.

„Väga tore on, et lisaks oma õpetajatele saame õpilaste võistluseks ettevalmistamisel toetuda meie kohalikele restoranidele ja kokkadele. Ragmarit aitasid tänavu ette valmistada meie oma vilistlane Kaspar Üpraus Castellost ja Anna-Liisa Vaga Hafenist,“ rääkis ametikooli turismiteeninduse õppesuuna juhtõpetaja Ülle Tamsalu.

AEHT võistlused korraldatakse Hollandis Leeuwardenis. Tegu on Euroopas turismindust õpetavate ametikoolide ühenduse iga-aastase üritusega, mida tänavu korraldatakse juba 31. korda.

2007. aastal korraldas AEHT võistlused Kuressaare Ametikool.

Vaata pilte sellest, kuidas Markus ja Ragmar
võistlusteks harjutasid!link opens on new page võistlusteks harjutasid!">

Дата последнего изменения 12.11.2018.