Juuksuriõpilase sarviline soeng sai Jõhvis kolmanda koha

Дата создания 29.01.2019

Kuressaare Ametikooli juuksuriõpilane Kristjan Moorats saavutas Jõhvis korraldatud juuksurivõistlusel kategoorias „Noorte revolutsioon“ kolmanda koha.

„Otsisime algul ideid internetist, aga siis sain aru, et tuleb leida mingi muu viis. Soengu mõtteid ja ideid käis palju läbi. Õpetaja Klaarika näitas üht tehnikat, millelt panime soengu kokku,“ rääkis Kristjan. „Minu võistluskategoorias olid vabad käed, kõike võis teha.“

Kristjani tehtud soengusse olid põimitud kitsesarved, aksessuaariks oli linnusulgedega kaunistatud vibu. Kristjani assistendiks oli rühmakaaslane Eleri Kirikal. Modelliks oli Triin Grigorjev.

„Võistlusel tundsin end rahulikult ja enesekindlalt. Kaasa aitasid ka žüriisse kuulunud Ženja Fokin ja selgeltnägija Ilona Kaldre, kes võtsid oma olekuga pinged maha. Hea oli võistelda selles õhkkonnas,“ lausus Kristjan. „Võistlus avaldas silmaringi. Sai näha, mis teised teevad. Tuli isu veel ja veel võistelda.“

Ametikooli õpilastest osalesid võistlustel kategoorias „Tumedad jõud“ ka Raneli Saadjärv ja Helina Koor, kes esikolmikukohale ei mahtunud.

„Meil olid väga kihvtid tööd,“ rääkis õpilasi juhendanud juuksuriõpetaja Klaarika Muul. „Meigi tegemist aitas juhendada täiskasvanud juuksuriõppija Jane Tänak. Tegelikult oli võistlusele minek kogu klassi meeskonnatöö. Kes millega aidata sai: näiteks kostüümi, jalanõude, ehetega.“

Võistlust „Noor juuksur“ korraldas Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus kolmandat korda. Võistlus korraldati Jõhvis 25. jaanuaril. Kuressaare Ametikooli õpilased võistlesid esmakordselt.

Дата последнего изменения 29.01.2019.