Disainmajakas avatakse Ungari rahvarõivaste fotonäitus

Дата создания 31.01.2019

Ungari Suursaatkonna ja Kuressaare Ametikooli koostöös avatakse 4. veebruaril Disainimajaka galeriis Ungari rahvarõivaste fotonäitus „Transilvaania- kaunis kui naine.“

„Kohalikule kultuuripublikule on näituse külastamine võimalus saada hea emotsioon maailmakultuurist ning sugulasrahva etnograafiast,“ rääkis ametikooli disaini õppesuuna juhtõpetaja Maila Juns-Veldre. „Loodan, et ametikooli disainiõpilased saavad näituse värvikirevatest piltidest inspiratsiooni oma õppeprojektide jaoks.“

„Kõik disaini- ja käsitööõpilased saavad õpingute käigus baasteadmised fotograafiast, lisaks käivad fotograafia valikkursuse raames meie majas Saaremaa Ühisgümnaasiumi gümnasistid,“ lisas Juns-Veldre. „Seetõttu on Disainimajakas kõrgetasemelise fotonäituse paigana ääretult sobilik.“

Ungari fotograaf Botond Dávid on aastaid dokumenteerinud erinevate piirkondade ja rahvakildude traditsioonilist riietust Euroopas ning muudes maailmajagudes. Näitusel on valik Transilvaania ungarlaste rahvariietest.  Pildivaliku motole on inspiratsiooni andnud kuulus ungari kirjanik László Németh: „Transilvaania on imeline naine”.

Botond Dávid uuendab harjumuspärase dokumentalisti etnograafiliste fotode traditsiooni – moefotosid imiteerides kujutab ta piltidel kauneid noori naisi, mille eesmärgiks on rõhutada seda, et rahvariided ei tähenda mälestust kadunud põlvkondadest muuseumi riiulil, vaid on veetlevad ja moekad ka XXI sajandil. Tema arusaama järgi moodustavad minevik, olevik ja tulevik sel moel orgaanilise terviku.

Näitus avatakse Ungari Suursaatkonna esindajate osavõtul 4. veebruaril kell 17. Näitus on avatud 28. veebruarini. Disainimajakas asub Kuressaares Kohtu tn 22A.

Kuressaare Ametikooli disaini õppesuunal on Ungariga pikaaegne praktikakoostöö. Kahes Budapesti kunstikoolis on viimastel aastatel Erasmus+ välispraktikal käinud enam kui 20 disainiõpilast.

Дата последнего изменения 31.01.2019.