Ehitusviimistleja telesaates peetud võistlusel kolmas

Дата создания 24.03.2019

Kuressaare Ametikooli ehitusviimistluse õppija Kaidi Vallik saavutas üle-eestilisel kutsevõistlusel kolmanda koha, võistlusest valminud saadet „Noor meister“ näitas 23. märtsi õhtul ETV2.

„Lootsin küll esikolmikusse tulla, aga väga kindel see polnud. Kui tulemus välja kuulutati, oli see suur üllatus,“ rääkis Kaidi. „See, et võistlusest saadet tehti, mind väga ei seganud. Vahepeal tehti pilti ja filmiti ja küsiti mõned küsimused. Pigem oli pinget vähem, kui eelmistel kordadel, kui messihallis oli kogu aeg palju inimesi vaatamas. Seekord oli ehituskoolis väga rahulik.“

Kaidi osales ehitusviimistluse kutsevõistlusel kolmandat aastat järjest.

„Tal on usk enesesse ja võime end kokku võtta,“ rääkis Kaidit kolm aastat võistlustel juhendanud õpetaja Eliis Vahter. „Tal oli oma kindel soov ja tahtmine võistelda ning külm närv. Esimesel aastal ta tutvus olukorraga ja nüüd kolmandal juba teadis täpselt, mis ees ootab. Igatepidi hästi tubli.“

Juhendaja märkis, et kolme aastaga on võistlustel käies kasvanud piisavalt vastastikkust usaldust. „Kui Kaidi oli harjunud midagi omamoodi tegema, siis oli ta valmis ümber õppima, kui ma rääkisin, et nii ei saa võistlusel teha,“ rääkis Eliis.

Võistlusel tuli kahe päeva jooksul pahteldada, värvida ja tapeetida.

„Kõige keerulisem oli tapeetimine,“ rääkis Kaidi. „Kõrvalt vaadates tundub küll kerge, aga seinade loodi ja mustri paika saamine nii, et vahesid ei jääks, on päris närvesööv. See läks natuke aia taha ka.“

Kõige paremini läks Kaidil värviharmoonia ülesanne. „Kõigepealt tuli paberile näidis teha. Üleminekud tumedast heledaks ei tohi olla liiga järsud või ka liiga väikesed. Tuli kasutada kollast värvi, mis on üks raskemaid, sest kokku segatud toone on silmaga keeruline hinnata. Esimene kord läks veidi untsu, aga teine tuli hästi välja.“

Kümneosaline saatesari Noor meister on ETV2 eetris  laupäeva õhtuti. Järgmistel nädalatel saab telerist jälgida Kuressaare Ametikooli õpilaste võistlemist graafilise disaini, koka ning sõiduautotehniku kutsevõistlustel. Mitmete erialade õppijaid saab jälgida ka 3.-4. mail publikule avatud võistlustel „Noor meister“ Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses.

Дата последнего изменения 24.03.2019.