Ehituspuusepad võistlusel kuldmedalitel!

Дата создания 04.05.2019

Kuressaare Ametikooli õpilased võitsid esikoha 3.-4. mail Tallinnas korraldatud üle-eestilisel ehituspuuseppade kutsevõistlusel.

Oliver Kilter ja Martin Mägi lõpetasid said ülesandeks olnud lehtla valmis kaks tundi enne võistluse lõppu ja said võisid kõrvalasuva puhkeala kott-toolidel võistlusväsimust välja puhata ning jälgida, kuidas konkurendid oma tööd lõpetasid.

Oskuste festivali Noor Meister raames peetud võistlusel oli ehituspuuseppadel ülesande sooritamiseks aega kokku 13 tundi.

"Läks sujuvalt, suuri vigu ei teinud," rääkis Martin võistluse järel. "Tegime rahulikult, ilma pingeta," lisas Oliver.

Martini märkis: "Jüri leiutis tegi elu kordades lihtsamaks," viidates juhendaja Jüri Vaga konstrueeritud "tapimasinale" – käsilintsaest ja vineerist konstruktsioonile, millega võistlustöös vajalikke tappe sai teha tavapärasest kordades kiiremini.

"Oi kui palju aega läks selle aretamiseks. Kui sa millimeetriga eksid, läheb kaks millimeetrit tapp mõõda," rääkis juhendaja Jüri Vaga. Tema juhendamisel on ametikooli ehituserialade õpilased üle-eestilisel ehituspuuseppade kutsevõistlusele esikolmikukohaga koju tulnud kümnel aastal järjest. Lisaks saavutas Kalmar Sepp 2010. a pronksmedali üle-euroopalisel võistlusel EuroSkills.

Edu aluseks olid veel rohke harjutamine enne võistlust ja töölõikude järjekorra põhjalik planeerimine. "Mõlemad korraga saime tööd teha, ei jooksnud üksteise taha kinni," rääkis Martin.

Ametikooli õpilased osalesid ka majutusteenindaja eriala võistlusel, kus kaks esimese kursuse õppijat esikolmikukohale ei mahtunud. Küll hangiti vajalikku võistluskogemust järgmisteks aastateks.

Üliedukas kümnend

Jüri Vaga juhendatud õpilaste üliedukad kümme aastat üle-eestilisel ehituspuuseppade võistlusel:

2010: Tarmo Paat, Kalmar Sepp (1. koht)

2011: Steven Šubin, Risto Sepp (2. koht)

2012: Steven Šubin, Siim Kaljurand (1. koht)

2013: Steven Šubin, Vaido Vahter (3. koht)

2014: Koit Kaer, Vaido Vahter (2. koht)

2015: Koit Kaer, Janari Viskus (2. koht)

2016: Koit Kaer, Ken Pihlas (1. koht)

2017: Keido Keinast, Ken Pihlas (3. koht)

2018: Sten Torri, Markus Juursoo (3. koht)

2019: Martin Mägi, Oliver Kilter (1. koht)

Дата последнего изменения 05.05.2019.