Sõiduautotehnik saavutas kutsevõistlustel teise koha

Дата создания 10.05.2023

Kuressaare Ametikooli teise kursuse sõiduautotehnik Romario Voksepp saavutas teise koha 9. mail Tallinnas korraldatud üle-eestilisel kutsevõistlusel „Noor meister.“

„Mulle endale meeldib autodega sõita, neid parandada ja tunnen end seda tehes hästi. Tahtsin võistlusel saada uusi kogemusi ja näha teiste koolide taset,“ rääkis Romario. „Eriti hästi õnnestusid elektriskeemi koostamine ja rehvivahetus. Mulle tundub, et elektriteemaga probleeme pole erinevalt paljudest teistest õpilastest. Rehvivahetust olen palju teinud ja rääkisime selle Margusega enne veel detailselt läbi.“

Romariot juhendas võistlusel Margus Kivi. Praktiliste oskuste õpetamisel ametikooli õppetöökojas on palju panustanud ka Toomas Kivi.

„Väga palju eraldi ettevalmistusi me ei teinud. Tunnis tuleb tähele panna ja seda läbi mitme aasta teha,“ rääkis Romario.

Margus Kivi sõnul oli tänavusel võistlusel küll tavapärasest vähem osalejaid (kaheksa), kuid tase kõrge ja konkurents tihe. „Oleme ise varem väga napilt poodiumilt välja jäänud, seekord õnnestus konkurente paari punktiga edestada. Olin ühel võistlusalal kohtunikutööga seotud ja ei saanud seetõttu Romariot ülesannete vahel juhendada. Ta sai ise hästi hakkama.“

Juhendaja tõi välja, et võistluse auhinnalaud oli rikkalik: „Palju sponsoreid, võitja sai Amservilt 500-eurose stipendiumi. On näha, et töömaailm hoolib järelkasvust. Juba võistlustel käiakse endale tulevasi töömehi otsimas. Oleme väike kool ja iga esikolmikukoha üle väga õnnelikud.“

Võistlus korraldati Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis. Esikoha võitis Tartu Rakendusliku Kolledži ja kolmanda koha Valgamaa Kutseõppekeskuse õppija.

Дата последнего изменения 10.05.2023.