Giid (loodusgiid) - 2a

Õppeliik Õppevorm Eeldus alustamiseks Õppeaeg
Kutseõpe Statsionaarne - tsükliõpe Keskharidus 2 a

Uus õppekava, kus on spetsialiseerumine kultuuri- või loodusgiidiks. 2023. a võtame vastu loodusgiide.

Veeda kaks tegusat aastat Eestimaa kaunimal saarel! Ole teejuht Eesti looduses!

Giidi töö on seotud klientide teenindamisega, mille jaoks on vajalik elujaatav hoiak, suhtlemisvalmidus, empaatiavõime, sõbralikkus, rõõmus meel, koostöövõime, viisakas käitumine ja korrektne välimus.

Giidi töö eeldab distsiplineeritust, otsustus- ja vastutusvõimet, pingetaluvust, füüsilist vastupidavust. Ebakorrapärane töörütm ja sageli vahelduvad töösituatsioonid nõuavad head kohanemisvõimet ja vastupidavust.

Giidi töö eesmärk on teha tellitud ekskursioone oma atesteerimispiirkonnas Eesti Vabariigis.

Õpi giidiks ja iga päev on eriline!

Arvamused

Heino Joandi

"Olin 36 aastat merel ja sain noorelt 55-aastasena pensionile. Ma ei tahtnud kodus istuda ja sain ühel Töötukassa koolitusel õpetajalt innustust tulla giidiks õppima. Algul mõtlesin, et ma pole ikka õiges kohas. Pole kooliskäimise kogemust ammu olnud. Aga esimesest koolipäevast alates on mulle väga meeldinud.

Grupp täiesti võõraid inimesi tuli kokku. Oli hästi kiire kokkusulamine ja sain uued sõbrad. Õpetajad on super. Nad töötavad ise sellel alal, jagavad kogemusi. Suhtleme tunnis, räägime. Teinekord saab samas palju nalja.

Kui ma tulin siia, siis ma ei olnud üldse mõelnud, et hakkan giidima. Algul olid teadmised enda jaoks kõige tähtsamad. Esimesel suvel pakuti võimalust linnatuure teha. Suu oli algul kuiv, aga siis natuke kosusin, mapp piltidega oli käes ja sain järje peale.

Nüüd olen juba ise olnud giidiks reisil Setomaale ja Võrumaale mille organiseerisime koos koolikaaslasega.

Minu oskused arvuti vallas on mitmekordistunud.

Minu rääkimis- ja esinemisoskus on täiesti paisu tagant välja tulnud. Ma polnud suurem asi suhtleja üldse, seltskonnas pigem vaikisin. Nüüd on vastupidi, räägin liiga palju juba.

Olen nüüd Meremuuseumi giid ja tahaks veel laiendada haaret."

Heino Joandi
giidi eriala õppija

Marve Koppel

"Mõnikord, kui on praktilised tunnid, on päevad lühemad. Võib tulla ka ette, et on vaja juba hommikul kell 6 tulla tundi, et linnulaulu minna kuulama, aga seda tõesti ainult üks kord aastas.

Proovime väga, et tunnid oleksid väga praktilised ja seega on rohkelt liikumist ja mõnikord läheb vaja ka oma transporti.

Aga kogemused näitavad, et olnud pole probleemi: kui juba ollakse tuttavamad, siis jagatakse omavahel, kelle kord on tulla autoga. Palju viibitakse ka looduses ja ka kultuuriobjektidel."

Marve Koppel
õpetaja

Õpitakse giiditööd, reisisaatjatööd, kultuurilugu, turismi aluseid, võõrkeeli, suhtlemist, loodust, turundust, turismiettevõtlust, aktiviseerivaid tegevusi jne.

Õppetöö on hästi praktiline ja selle käigus kavandatud ekskursioonidel tutvustavad õpilased vaatamisväärsusi, vahendavad loodust ning jagavad teavet ekskursiooniprogrammide ja teenuste kohta.

Õpitakse giiditööd nii sise- kui ka välitingimustes, hoidma üleval külastajate meeleolu.

Õpetajateks on suurte kogemustega tegevgiidid ja kultuuri- ning turismivaldkonna asjatundjad, kelle käe all lihvitakse enesekindlaid, hea suhtlemisoskusega, laialdaste teadmistega, rõõmsameelseid kultuurigiide.

Turismipiirkondade käsitlus ei ole ainult Saaremaa-keskne. Kuna paljud õppijad on mandrilt, siis lisaks Saaremaale käsitleme teisi Eesti turismipiirkondi sh Tallinnat.

Õpingute lõpuks omandatakse giid tase 5link opens on new page kompetentsid. Õpingute lõpus sooritatakse kutseeksam.

Vaata ka õppekava>link opens on new page

Õppetöö on paindlik ja õppetsüklid on jagatud paarinädalaste vahedega aasta peale ära.

Vaata tunniplaani näidet loodusgiidide õppetsüklist koolis>link opens on new page

Giidid käivad koolis ühel nädalal kuus:

• E 12.45-19.00
  • T, K 8.30-19.00
  • N 8.30-17.30

Kaugemalt tulijaid saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus>

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada>

Edasiõppimise võimalused

Kuressaare Ametikoolis saab lõpetaja edasi õppida ka kultuurigiidi erialal. Kõik läbitud õppemoodulid on võimalik üle kanda VÕTAt kasutades. Kõrgkoolides saab edasi õppida turismiga seotud erialadel.

Giidid saavad töötada ekskursioonide ja külastuste läbiviijana nii Saaremaal, mujal Eestis kui ka välisriikides. Lõpetajate hulgas on neid, kes teevad Tallinnas ekskursioone kruiisituristidele või korraldavad ise reise, linnaekskursioone jne. Võimalik on astuda giidide ühingu liikmeks.

Loe rohkem edu.ee ametialade andmebaasist>link opens on new page

Dokumentide vastuvõtt 1.03.2023 kuni 6.08.2023.

Suvine vastuvõtt

• Vestlus viiakse läbi 09.08 kell 14 ruumis Teamsi koosolekuna.
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 16.08.2023.
  • Õppimatuleku kinnitamine õppidasoovija poolt hiljemalt 21.08.2023.

Õppetöö algus septembris 2023.

Dokumendid ja vastuvõtu korraldus>

• eelnev motivatsioonikiri (motivatsioonikirja saab sisseastumisavaldust esitades üles laadida sais.ee's, saata kooli info@ametikool.ee või tuua kooli paberil)
  • vestlus

Esita sisseastumisavaldus: sais.eelink opens on new page

Опубликовано 13.01.2021. Дата последнего изменения 13.04.2023.