Koolielu

Esmakursuslase meelespea

Kõik vajalik informatsioon ühest kohast

HarID konto loomine

* HarID konto on vaja kindlasti luua esmakursuslastel (vanadel õpilastel kehtib hetkel kõik vanaviisi)
* registreeri HarID konto oma isikliku emaili aadressiga
* kool ei väljasta paroole - õpilane peab ise HarID keskkonnas peale konto loomist omale parooli lisama ("Halda" nupu alt)
* õpilase ametikooli email genereeritakse automaatselt peale HarID konto loomist ja üldjuhul on see kujul eesnimi.perenimi@ametikool.ee aga kui sul on keerulisem nimi siis näed oma loodavat emaili HarID keskkonna esilehelt.
* kui oled HarID kontole parooli lisanud, aktiveerub Office365 maksimaalselt poole tunni jooksul (üldjuhul kiiremini)
* HarID konto võib jääda õpilase isikliku emaili aadressiga - see ei takista Office365 ja ametikooli arvutisse logimist
* Office365 ja ametikooli arvutisse logimisel sisesta kasutajanimeks eesnimi.perenimi@ametikool.ee ja oma HarID parool
* kui on vaja oma konto kustutada ja uuesti alustada kirjuta harid@harno.ee

PS! Selleks, et ametikooli email ja Office 365 tööle hakkaks EI PEA HarID-s oma isiklikku emaili kooli meili vastu vahetama!
Piisab kui oled HarID konto ära teinud, kinnitanud isikliku emaili pealt ning siis uuesti HarID keskkonnas omale parooli lisanud.
Kui parool lisatud võid koheselt kooli arvutiklassi arvutisse logida ja poole tunni pärast proovida Office365 kontot.
On olnud juhuseid kus ikka ei saa sisse logida siis on aidanud HarID-s parooli muutmine.

* registreeri HarID konto oma isikliku emaili aadressiga

* kui on vaja oma konto kustutada ja uuesti alustada kirjuta harid@harno.ee