Ametikool aitab murda hotelli- ja restoranitöö müüte

Loomise kuupäev 21.11.2022

14.-15. novembril korraldati Budapestis Erasmus+ koostööprojekti „Pathway 2 Hospitality“ töökoosolek. Projektis luuakse õppemäng, „töökohtade kohtuistungi“ metoodika ja koolitatakse erialasaadikuid, et külalismajanduse töökohtade mainet parandada ja murda vastavaid müüte.

Paljudes EL liikmesriikides on hotellides ja restoranides suur tööjõupuudus. Itaalias Lido di Jesolos mitut hotelli ja restorani pidava Giovanni Fregonese märkis: „Me ei pea täna ligi tõmbama külalisi, vaid töötajaid.“

Restoraniteenindaja puhul ei ole primaarne see, et ta oskaks õigelt poolt veini valada, vaid et tal oleks tööks vajalik karisma ja ta esindaks kööki restoranisaalis.

Eestist osaleb Kuressaare Ametikooli kõrval projektis veel VOCO Tartust. Projektipartnerid on ka Prantsusmaalt, Itaaliast, Poolast ja Ungarist.

Üheks projektipartneriks on viietärnihotell Corinthia Hotel Budapest, kus on ligi 500 tuba. 1896. a valminud hotellis töötab erineva koormusega 200 inimest. Aasta jooksul on tööjõuturul konkurentsis püsimiseks mitu korda töötajate palku tõstetud.

Loe rohkem projekti veebilehelt>link opens on new page

Viimati muudetud 21.11.2022.