Ametikool hakkab õpetama kultuurigiide

Loomise kuupäev 26.06.2020

Kuressaare Ametikoolis saab sügisest õppima asuda uuel kultuurigiidi erialal, kus keskendutakse giiditööle kultuuri- ja arhitektuuripärandi tutvustamisel.

„Meie senises giidi õppekavas oli suur rõhk ka loodusgiiditööl, nüüd saavad õppijad spetsialiseeruda kas kultuuri- või loodusgiidi erialale. Sel sügisel plaanime avada kultuurigiidi ning järgmisel loodusgiidi eriala,“ rääkis ametikooli turismiteeninduse õppesuuna juhtõpetaja Ülle Tamsalu.

Tamsalu sõnul on ametikooli giidiõppe tugevuseks suur praktilise õppetöö maht. „Palju liigutakse jalgsi, jalgrataste või autodega ringi ja uuritakse vaatamisväärsuseid koha peal. Meie eelmistes giidirühmades on olnud ka palju õppijaid mandrilt. Avastatakse ka teisi turismisihtkohti väljaspool Saaremaad.“

Kultuurigiidi õppeaeg on 2 aastat. Esimese õppeaasta lõpuks valmistatakse ette ühepäevane ekskursioon Saaremaal. Teise õppeaasta lõpus viiakse läbi kolmepäevane ringsõit mõnda teise Eesti piirkonda.

Õppetöö viiakse läbi tsükliõppes. Kuus on keskmiselt üks neli päeva kestev õppetsükkel.

Õppekava muudeti seoses giidi kutsestandardi muutumisega.

„Giidi eriala on põnev neile, keda huvitab meie kultuuripärand,“ märkis Tamsalu. „Ootame õppima neid, kes soovivad olla teejuhtideks Eesti kultuuriruumis.“

Loe eriala kohta rohkem siit!

Viimati muudetud 26.06.2020.