Ametikool sai väikelaevaehitaja kutse andmise õiguse

Loomise kuupäev 09.05.2022

Kuressaare Ametikool on nüüdsest kutse andja väikelaevaehitaja erialal kutse andja, vastava otsuse tegi kutsenõukogu aprillis.

Tehnoloogia õppesuuna juhtõpetaja Andres Meistersoni sõnul ei olnud seni kutset andnud Eesti Meretööstuse Liidul haldusressurssi, et eksameid korraldada ning kaasneva paberitööga tegeleda.

Meistersoni sõnul lõpetajate jaoks suuri muutusi plaanis pole. Kutseeksam koosneb teooriatestist ning praktilise töö kaitsmisest. Kutseeksamite paberitööga oli ametikool ka varem seotud. Nüüd tuleb kooli nii riigipoolne eksamite rahastus kui ka eksamite arendustöö kohustus. Jätkub ka koostöö Eesti Meretööstuse Liiduga, eksamikomisjonidesse kaasatakse jätkuvalt ka tööandjad.

Ametikool on kutse andja ka mitmel toitlustuse ja majutuse, disaini ning sotsiaaltöö erialal.

Viimati muudetud 09.05.2022.