Ametikool taasalustab vilistlaste õhtusöökidega

Loomise kuupäev 18.02.2022

NB! Üritus jääb ära! Tänavu 100. juubelit tähistav Kuressaare Ametikool taasalustab õhtusöökide korraldamist, kus peakoka rollis on toitlustuserialade vilistlased.

Esimene õhtusöök „Naistepäeva eri - Risto Laanet ja tema õpetajad“ on plaanis 11. märtsil.

Peakokaks on Risto Laanet, kes lõpetas Kuressaare Ametikoolis toitlustusteeninduse eriala 2004. aastal. Esimesed tuleristsed sai ta Pädaste peakokk Peeter Piheli tippatasemel köögis.

Risto on käinud läbi kõik eduka koka karjäärietapid, olles nii laevakokk kui ka töötades välismaal. Victoria pardal küpsetas ta gurmeeköögis kruiisikülalistele merikuradit, hiidlesta, koha ja merikeelt ning Helsingi kesklinnas mahlaseid steike.

Täna on Ristol mitu ametit. Ametikooli õppeköögis juhendab ta järgimist tippkokkade põlvkonda. WRC rallidel pakub ta kosutavat kohalikust toorainest kõhutäit kiiruskatselt tulnud sõitjatele. Saaremaal müüb ta lisaks rohelisi Big Green Egg’ grille.

Viiekäiguline õhtusöök koos jookide ja elava muusikaga maksab veebruaris 59 eurot. Pileteid saab osta Fienta platvormil 7. märtsini.

Osta pilet siit>link opens on new page

Kui välja jätta 1926. a ehitusosakonna lõpetanud Arthur Kokk, siis esimesed kokad lõpetasid Kuressaare Ametikooli 1997. a. Lisaks on ametikoolis õpetatud toitlustusteeninduse ja toitlustuskorralduse erialasid.

Viimati muudetud 08.03.2022.