Ametikooli õppija graafilise disani kutsevõistlusel kolmas

Loomise kuupäev 09.10.2020

Kuressaare Ametikooli kujundusgraafiku eriala õppija Madli Kärt Ollisaar saavutas kolmanda koha Tartus peetud üle-eestilisel graafilise disaini kutsevõistlusel.

„Madli ja neljanda koha saanud Anett Tamm on mõlemad probleemilahendaja tüüpi noored spetsialistid,“ rääkis ametikooli disaini õppesuuna juhtõpetaja Maila Juns-Veldre. „Võistlus oli väga võrdne.“

„Ise tunnen, et arenemisruumi on palju. Seetõttu ei oska ise alati hinnata, kui hea tegelikult oled,“ rääkis Madli, kes samal võistlusel osales ka eelmisel aastal. „Võistlustel osalen kogemuse ja enda arendamise pärast. See annab juurde julgust, suhtlusoskust ja erialaseid oskuseid.“

Tartu Kunstikoolis korraldatud võistlusel tuli kahe päeva jooksul vabaõhutegevusi pakkuvale ettevõttele luua logo, visiitkaart, plakat, Facebooki kaanepilt jpm.

„Mõni ülesanne nõudis tehniliselt rohkem pingutamist kui teine, aga ma ei tahtnud alla anda ja midagi tegemata jätta,“ ütles Madli. „Ka siis, kui midagi ei oska, tuleb oma olemasolevate teadmiste põhjal lahendus leida.“

Võistlusel osales kaheksa õpilast kuuest Eesti kutsekoolist. Esikoht läks Tartu Kunstikooli.

Lisaks kooliülesannetele töötab Madli meedia- ja turundusagentuuris Walgus. „Teen kaugtööna kliendihaldust ja kujundustöid,“ rääkis ta. Tööd pakuti talle pärast ettevõttepraktikat. Kooli- ja tööülesannete ühildamine nõuab korralikku ajaplaneerimist. „Ööpäevas on ikka 24 tundi, aga kui oled lubadustest kinni pidanud ja õigeks ajaks asjad ära teed, siis sind usaldatakse rohkem.“

Madli tuli Kuressaare Ametikooli õppima pärast põhikooli lõpetamist Tallinnas. „Saarlase tunned ära rahulikumast tempost. Mandrilt tulnud koolikaaslased kiirustavad rohkem.“

Viimati muudetud 09.10.2020.