Ametikooli sõiduautotehnik oli üle-eestilises teooriatestis parim

Loomise kuupäev 20.04.2021

Reedel 16. aprillil korraldatud kutsevõistluse Noor Mehaanik 2021 esimeses võistlusvoorus, koolide arvutiklassides läbi viidud teooriatestis, saavutas Kuressaare Ametikooli õpilane Kaarel Gustav Käbin parima tulemuse.

Ken Kaasik jagas 5.-6. kohta. Mõlemad õppijad pääsesid ettevõtte InterCars korraldatava võistluse teise vooru.

„Varasem hobi ja kogemus,“ tõi esimesel kursusel õppiv Ken oma eduka osalemise alusena välja. „Paljud küsimused olid muidu asjade kohta, mida me õpime teisel või kolmandal kursusel.“ Ken tuli ametikooli sõiduautotehnikuks õppima pärast gümnaasiumi lõpetamist ja ajateenistuse läbimist.

Kuressaare Ametikoolist osales teooriatestis 17 õpilast.

Noor Mehaanik on kutsevõistlus, mida korraldab InterCars, suurim sõidu-, paki-, ja veoautode varuosade maaletooja Kesk- ja Ida-Euroopas. Võistlusest saavad osa võtta kõik autoeriala õpilased, kes on vähemalt 16-aastased.

Esimene voor koosnes 90 autoerialasest küsimusest. Järgmine voor on taas teoreetiline, aga seal peavad ametikooli õpilased oma teadmisi näitama võrdluses teiste koolide parimatega.

Kolmandasse vooru pääsevad kaheksa parimat. Kolmandas voorus testitakse õpilaste praktilisi oskusi. Võitja saab võimaluse ennast proovile panna võrdluses Euroopa teiste riikide parimate autoerialade õpilastega.

Ootused on teises voorus suured. Soovime noormeestele kindlat närvi.

Rohkem infot võistluse kohta: www.noormehaanik.eelink opens on new page

Viimati muudetud 20.04.2021.