Ametikooli turismikonverentsil räägitakse saarte lugusid

Loomise kuupäev 18.03.2022

Kuressaare Ametikooli giidi eriala õpilased kutsuvad 22. märtsil kõiki turismihuvilisi jälgima turismikonverentsi „Saarte lood aasta ringi,“ mis on pühendatud ametikooli 100. juubelile.

Lood on need, mis tänapäeval turismiteenuseid müüvad. Järjest rohkem on suund sinnapoole, et Lääne-Eesti saari ühtse turismipiirkonnana turundada. Ka meie ei taha olla ainult Saaremaa kesksed. Õppijad on seetõttu kutsunud konverentsile esinema ka turismitegijad Hiiumaalt ja Muhust, rääkis ametikooli õpetaja Marve Koppel, kes õppijaid on korraldustöös juhendanud. Konverentsi programm pakub kaasahaaravaid lugusid saartelt ja tutvustab tegusaid saarte inimesi ja nende tegemisi.

Turismikonverents korraldatakse ametikooli aulas. Koroonaviiruse tõttu saavad koha peal üritusel osaleda ametikooli giidi eriala õppijad ja esinejad. Kõigil teistel on võimalus ettekandeid jälgida ja kaasa elada veebi vahendusel.

Turismikonverents korraldatakse 22. märtsil kell 13-17. Päeva juhivad giidi eriala õpilased Kadri Järv ja Heimar Siirak.

Konverentsile saab registreeruda: bit.ly/saartelood>link opens on new page

Konverents on esimene suurem ettevõtmine ametikooli 100. juubeli programmis. Kuressaare Ametikool tähistab ümmargust sünnipäeva 6. novembril. Siis korraldatakse ka suur sünnipäevapidu kõikidele vilistlastele, õpetajatele ja tänastele õppijatele ning vilistlaste kokkutulek.

Turismikonverentsi kava

13:00 Avasõnad. Kuressaare Ametikooli direktor Neeme Rand.

13:10  Päeva tutvustus. Kadri Järv ja Heimar Siirak.

13:15  Rohesaared ja turistide ootused. Hiiumaa ja Saare maakonna kestliku turismi arengu koordinaator Anne-Ly Torstensson.

13:45 Muhu jaanalinnufarmi lugu.  Helena Erik.

14:10 Nooda talu lugu. Mare Kallas.

14:35 Kohvipaus, videoklipid.

14.50 Saarte Kunksmoor ja Hiiumaa Hiid. Oma tooteid tutvustavad ja müüvad Heler Põld ja Margit Pruul.

15:30 Visit Saaremaa turundus läbi lugude. Turismispetsialist Kristina Mägi ja turundusjuht Maria Ruubas.

15:55  Pidula WakePark’i lugu. Janet Väärtnõu.

16.20 Saaremaa film. Margus Muld.

16.45  Lõppsõna.

Viimati muudetud 25.03.2022.