Ametikoolis lõpetati parimate väljakuulutamisega õpilasfirmade aasta

Loomise kuupäev 01.04.2021

Kuressaare Ametikoolis kuulutati kolmapäevasel lõpuseminaril välja parimad õpilasfirmad, sellega lõppes tänavune õpilasfirmade aasta, kus osales ligi sada õppijat.

Microsoft Teams keskkonnas läbi viidud virtuaalset seminari juhtisid väikeettevõtja eriala täiskasvanud õppijad, keda juhendas Marve Koppel.

Seminaril tutvustasid kõik tänavused õpilasfirmad oma äriideed liftikõne formaadis.

„Ōpilasfirma, mille otsi me hakkame kokku tõmbama, oli tagasivaates ühelt poolt huvitav ja silmaringi avardav, kuid teisalt mõtlemapanev, karm ja reaalne maailm, kus ise tuleb vaeva naha. Seisime sellega pidevalt silmitsi, et kõik ei ole tasuta ja raha ei kasva puu otsas,“ rääkis seminaril teise kursuse kokaõpilane Triinu Salus õpilasfirmast Muhe Maitsetee.

Vaata siit ÕF Stiil+ reklaamvideot!link opens on new page

Seminaril kuulutas väikeettevõtja eriala õppijatest koosnev žürii välja ka parimad:

• Parim liftikõne: ÕF ERE
  • Parim turundus: ÕF ERE
  • Parim toode/teenus: ÕF Dokat
  • Parim logo: ÕF Kastist Väljas
  • Parim ökotoode: ÕF KJ Kellad
  • Parim äriidee: ÕF LÕIKU

Seminari raames korraldatud viktoriinil olid parimad ÕF Dokat ja ÕF HOJD

Seminaril rääkis oma ettevõtja teekonnast ametikooli juuksuri ja väikeettevõtja eriala vilistlane Anni Roost, kes täna peab Lümandas ilusalongi Rosann. Anni kirjeldas seda, kuidas tal väikeettevõtlust õppima tulles tekkis unistus oma ilusalongist, mille loomisest ei olnud ta nõus enam loobuma.

Sel õppeaastal tegutses ametikoolis 14 õpilasfirmat. Tootete ja teenuste hulgas olid näiteks lemmikloomade mänguasjad, velgedest grillid, puidust seinakellad, persoonistilistika, maitseteed ja heategevuslik õnneloos.

Vaata siit pilte kõikide 2020.-2021. õa õpilasfirmade toodetega (pdf)!

Kuressaare Ametikooli õpilasfirmade programm sai alguse 2015. a. Programmis osalevad kõikide kutsekeskhariduse erialade õppijad teisel või kolmandal kursusel.  Õpilasfirma kui õppemeetodi eesmärk on arendada õppijate ettevõtlikkust ja ettevõtlusoskuseid.

Viimati muudetud 01.04.2021.