Ärikoolitus Rotterdamis oli vaimustav kogemus

Loomise kuupäev 14.12.2021

Kaks Kuressaare Ametikooli väikeettevõtja eriala õpilast osalesid Hollandis Rotterdamis ärikoolitusel, mis oli vaimustav kogemus, ent samal ajal elati üle ka ärevaid hetki.

„Tahaks tagasi minna! Ei oleks uskunud, et leian endale niivõrd toredaid ja tähtsaid sõpru.  Ühel on juba lennupiletid Eestisse ostetud! Samuti on meil väiksema grupiga plaan minna märtsis koos Valenciasse. Tekkisid lihtsalt nii tugevad sidemed osadega,“ kirjeldas oma kogemust teise kursuse väikeettevõtja eriala õppija Viivian Laes.

Kahe nädala jooksul lahendati rühmades erinevaid äriteemalisi ülesandeid, arendati äriideed ja selle turunduskampaaniat.

Koolituse raames tuli üle elada ka ärevaid hetki, kui vaktsineerimisvastased Rotterdamis autosid süütasid ning politseinikke kividega loopisid.

„Mässu sees olemine oli hirmutav kogemus. Inimesed jooksid igas suunas, paugud olid kuulda igal pool, metsikus koguses politseinikke ümberringi. Olles vahetusõpilane, kes ei tea linnast midagi, ei oska kuhugi peitu pugeda,“ rääkis Viivian. „Õnneks jõudsid kõik õpilased siiski turvaliselt tagasi oma hotellidesse ja see oli ka tänu kohalikele õpilastele, kes viisid kõik tagasi. Viimane jõudis koju enne viite hommikul.“

Tema kursusekaaslane Krislin Malk lisas: „Mäss oli kõigi jaoks erinev. Osad võtsid seda väga raskelt ja osad ei teinud väga väljagi. Aga usun, et keegi uuesti sellisesse olukorda sattuda ei sooviks.“

Hollandi võõrustajatele lisaks oli rahvusvahelisel koolitusel osalejaid Saksamaalt, Tšehhist, Hispaaniast, Prantsusmaalt jm, kokku ligi poolsada õpilast paarikümnest koolist.

„Õpetajad olid väga ägedad ja nooruslikud. Koolipäevad möödusid naerdes. Poleks ise ka uskunud, et nii vabalt ja julgelt räägin inglise keeles. Kõik see kogemus oli lihtsalt imeline ja reedene protest tegi meid lihtsalt veel lähedasemaks. Soovitan õpilastel väga minna ja osaleda, kui on võimalus,“ rääkis Viivian.

„Oli väga tore ja kui antaks võimalus, läheks kohe tagasi,“ lisas Krislin.

Kiidusõnu jagas ka koolituse korraldanud Tom Geenen Hollandis asuvast Albeda kolledžist: „Korraldasime seda üritust juba seitsmendat aastat järjest. Me pole varem näinud nii ühtehoidvat gruppi. Hoolimata COVID-olukorrast Hollandis ja mässust, mis Rotterdamis toimus, nägime ainult õnnelikke nägusid.“

„Oleme tänulikud kõigile õpilastele, kes osalesid. Oli suur rõõm nendega koostööd teha. Oleme nende üle uhked ja loodetavasti ka teie,“ kirjutas ta pärast koolitust ametikooli saadetud kirjas.

Ametikooli IT ja ettevõtluse juhtõpetaja Jane Mägi märkis: „Kui kuulasin Viiviani ja Krislini põhjalikku esitlust, sain aru, kui suure panuse meeskonna toimimisse andsid meie tüdrukud. Paraku, jah, sattusid nad ka vägivaldseks kujunenud mässu keskele ja nägid karmi reaalsust, aga eks omamoodi õpetlik seegi kogemus, millest üksteise toel välja tuldi. Meie tüdrukud on lihtsalt super - säravad, ettevõtlikud ja hoolivad, ja meil on tõesti põhjust nende üle uhked olla.“

Rotterdami ärikoolitusel on ametikooli õpilased osalenud alates 2016. aastast.

Viimati muudetud 14.12.2021.