Äriõpilased ettevõtlusnädalal inspiratsiooni kogumas

Loomise kuupäev 12.10.2021

Ametikooli väikeettevõtja ja ärikorralduse spetsialisti erialade õppekäik viis mitmetesse Saaremaa väikeettevõtetesse.

Meil on selline traditsioon, et igal aastal väikeettevõtja ja ärispetsialisti õppurid korraldavad õppekäigu ettevõtlusnädala raames ettevõtetesse.

Sellel aastal tegid seda väikeettevõtluse õpilased. Õpilased ise valisid välja teemad ja otsisid välja ettevõtted, kus sai teemadele vastused. Juhendasin mina ja Anne-Li Tilk, sest meil olid nendega projektitöö tunnid.

Oli päris keeruline marsruuti planeerida, sest COVIDi tõttu keeldusid paljud meid vastu võtmast.

Anne- Li tegi nendega tagasiside küsitluse. Mina aitasin teemasid valida ja marsruuti kokku panna. Õpilased ise sõlmisid kokkulepped.

Lõpuks tuli välja väga inspireeriv reis, kus saime ülevaate nii pakendamisest, kaupade siltidest, reklaamist, projektiraha toel ettevõtte kaasajastamisest.

Saime teada, et väikeettevõtja peab olema mitmekülgne teenusepakkuja ja ka valmis kogu aeg juurde õppima ning muutustele aktiivne reageerima.

Sellised õppekäigud annavad erialaõppele elulise väljundi- saame näha ja kuulda, kuidas ettevõtjad on äri alustatud, millised probleemid ettevõtluses ette tulevad ja mis aitab kursil püsida. Oli ettevõtlik päev!

Marve Koppel

Viimati muudetud 12.10.2021.